E bujshme, Mirlind Daku i Kosovës i bashkohet kombëtares së Shqipërisë!

Futbollisti nga Gjilani, Mirlind Daku, i cili aktualisht luan në kampionat slloven me skuadrën e NK Mura, shumë shpejt do ti bashkohet kombëtarës se Shqipërisë. Televizioni nga Kosova, “Kanal10” mëson se Daku tashmë ka arritur marrëveshje me krerët e FSHF-së dhe është në pritje të pasaportës shqiptare të cilën do ta

Lajm pikëllues nga Kroacia, ndërron jetë trajneri legjendarë Çiro Bllazheviç!

Një lajm pikëllues na vjen nga Kroacia, e që ka të bëjë me vdekjen në moshën 88-vjeçare të trajnerit legjendarë, Miroslav “Çiro” Blazeviç. Tekniku i famshëm kroat, i cili vitet e fundit po luftonte me kancerin,ka qenë trajner i PAOK të cilin e çoi në finalen e kupës greke me Olimpiakos,

Tragjedi e re në Turqi: Një tjetër futbollist dhe dy trajnerë gjenden të vdekur nën rrënoja

Tërmetet shkatërruese që morën jetën një numri të madh njerëzish në Turqi dhe Siri kanë goditur rëndë edhe sportin, pasi të vdekur kanë mbetur edhe sportistë të njohur, ndërsa disa prej tyre ende janë në kërkim. E gjithë Turqia u trondit nga rasti i portierit të Malatyas, Ahmet Eyup Turkaslan, trupi

Gjithsej të etiketuara

Raportime të reja nga Turqia lidhur me Atsu, te Hatayspor thonë se ende nuk e kanë gjetur!

Edhe pse vetëm një ditë më parë nga Turqia na erdh një lajm i mirë që kishte të bëjë me gjetjen e futbollistit të Hatayspor, Kristian Atsu, nën rrënojat e banesave të shkatërruara nga tërmeti i fuqishëm prej 7.8 ballëve që kishte kapluar një pjesë të Turqisë në kufi me

Muriqi dhuron 15 mijë euro për të prekurit nga tërmeti në Turqi

Ish futbollisti i Fenerbahçes, kosovari, Vedat Muriqi, është solidarizuar me popullin turk dhe sirian, pas tërmeteve vdekjëprurëse në këto dy vende. Muriqi ka dhuruar 15,000 euro donacion për të prekurit nga ky tërmet. Muriqi, i cili për disa vite ishte një ndër futbollistët më të mirë në Superligën e Turqisë, iu ka

E dhimbshme, nxirret i pajetë trupi i portierit të Malatyaspor, Tyrkaslan!

Portieri i Jeni Malatayaspor, Ahmet Ejyp Tyrkaslan, nuk ka arritur t’i mbijetojë dot tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë. Që ditën e djeshme ai ishte shpallur i zhdukur, teksa ditën e sotme trupi i tij u nxor i pajetë nga rrënojat. Lajmin tragjik e bëri me dije trajneri i skuadrës turke, duke

Lajm i bukur, Kristian Atsu nxjerret i gjallë nga rrënojat

Sipas lajmeve të fundit nga Turqia, Kristian Atsu është gjetur në rrënoja dhe është dërguar në spital, për fatin e tij të mirë është jashtë rrezikut për jetën dhe ka shfaqur vetëm vështirësi në frymëmarrje si dhe lëndime në këmbë. Ish-futbollisti i Çelzit, Evertonit dhe Njukasëll Junajtedit, qëndroi për orë të

Suad Sahiti edhe përfundimisht shkëput kontratën me Shibenikun

Suad Sahiti, i cili vite më parë luante në futbollin tonë vendor me skuadrën e Rabotniçkit, aktualisht është një lojtar i lirë. Pas shumë problemeve, Suad Sahiti, ka arritur që të shkëpues konitratën me skuadrën kroate të Shibenikut.Konfirmimi i shkëputjes së kontratës me klubin kroat, i ka ardhur Sahitit të hënën

Futsal, KF Vjosa godet fortë në merkato, transferon 5 lojtarë të Futsal Shkupit

Skuadra e KF Vjosa, që garon në  elitën e futsalit të Kosovës gjatë ditës së sotme ka goditur fortë në merkato, duke bërë për vete plotë 5 lojtarë të skuadrës kampione të Maqedonisë, Futsal Shkupi. Siç mëson "infOSport.mk", drejtuesit e KF Vjosa kanë nënshkruar kontrata profesionale me portierin Ivan Stojanovski, si

Konjaspor kërkon ish futbollistin e Shkëndijës së Tetovës!

Skuadra e Superligës së Turqisë, Konyaspor i ka vënë syrin një ndër futbollistëve më të mirë të Ballkanit, Meriton Korenica, raportojnë mediat në Turqi, përcjellë “infOSport.mk”. Ish futbollisti i Shkëndijës shihet si zëvendësues i shqiptarit tjetër Zymer Bytyqi, që ditë më parë u transferua te gjigandët grek të Olimpijakos. Korenica shkëlqeu me