E bujshme, Lionel Messi rikthehet te Barcelona!

Lionel Mesi mund të rikthehet te Barcelona, pas një sezoni zhgënjyes të kaluar me ekipin e Paris Sen Zhermen. Këto zëra janë përforcuar së fundmi, pas prezencës së babait të argjentinasit në Barcelonë. Horge Mesi, i cili është edhe agjenti i tij ka folur dhe në lidhje me një rikthim të mundshëm

Benzema sonte kundër Bardhit dhe Levantes mund të futet në librin e rekordeve

Reali i Madridit sonte do të përballet me Levanten e Enis Bardhit, teksa Benzema ka mundësinë që të shkruaj historinë, duke u futur në librin e rekordeve. Sulmuesi më në formë në futbollin europian, sonte në Bernabeu do të ketë mundësinë të kalojë legjendën e Realit, Raul Gonzalez, duke i

Atletiko do të luaj në Ligën e Kampionëve sezonin e 10-të me rradhë (VIDEO)

Atletiko Madridi mundi 2:0 Elçen në transfertë, duke siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve edhe për sezonin e arshshëm, njofton “infOSport.mk”. “Jorganxhinjët” falë fitores sonte, arritën që të zbresin Seviljën nga pozita e tretë, kjo pasi skuadra andaluziane barazoi pa gola me Majorkën e Vedat Muriqit. Pikërisht Sevilja do të jetë kundërshtari

Barcelona dhe Çavi i vënë syrin yllit të Mançester Sitit!

Merkato e verës po afron, ndërsa te Barcelona po bëhen gati për futbollistët që do të mund ti transferojnë gjatë afatit kalimtarë të verës. Siç raporton e përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo”, gjiganti “katalanas ia ka vënë syrin Bernardo Silvës. Trajneri i Barcelonës, Çavi Hernandez e pëlqen shumë mesfushorin dhe në këtë

Hajnat plaçkisin shtëpinë e futbollistit shqiptarë të Levantes, i vjedhin gjësende me vlerë prej 1 milion euro

Levante nuk po kalon momente edhe aq të mira këtë edicion në La Liga, ndërsa këtë fundjavë aspak momente të mira nuk ka kaluar edhe futbollisti shqiptarë i kësaj skuadre, Shkodran Mustafi, i cili ka përjetuar një eksperiencë shumë të hidhur të dielën mbrëma, të cilën me siguri nuk do

Real Madridi arrin akord me mbrojtësin e Çelzit!

Real i Madridit ka arritur akordin me mbrojtësin e Çelzit, Antonio Rudiger, i cili ka pranuar të bashkohet me “Galaktikët” pas këtij sezoni. Largimi i tij drejt nga Londra dukej se ishte diçka që pritej të ndodhte, pasi gjermani nuk pranoi të rinovonte, me Realin që duket se ka mundur konkurrencën

Barcelona e Çavit frymon ndryshe, nuk e bënë “hesap” as Realin e Madridit (VIDEO)

Barcelona e Çavit tashmë ka fituar identitet dhe frymon shumë më ndryshe, ndërsa këtë më së miri e përjetoi skuadra më e mirë e momentit në La Liga, Reali i Madridit, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra madrilene sonte në Bernabeu pësoi debakël nga skuadra katalunase, duke u mundur me shifrat 4:0. Figurë qendrore doli

Barcelona e nis edhe më furrishëm pjesën e dytë, Tores dhe Obamejang demolojnë “mbretërit” (VIDEO)

E ka nisur edhe më furrishëm pjesën e dytë Barcelona e Çavit, duke shënuar dy gola vetëm brenda 6 miutave të para, shkruan “infOSport.mk”. Autorë i golit të parë në 45 minutëshin e dytë është Feran Tores, i cili paraprakisht humbi një rast të qindtpërqindtë, kur i vetëm përballë Kurtua nuk

Barcelona e Çavit shtang Realin me dy gola midis Santiago Bernabeut (VIDEO)

Është zhbllokuar sfida e shumë pritur midis Realit të Madridit dhe Barcelonës, apo ndryshe e njohur si “El Clasico”, që në këto momente po zhvillohet në stadiumin “Santiago Bernabeu”, njofton “infOSport.mk”. Janë miqtë nga Katalunja që shënuan të parët në këtë super përballje, edhe atë në minutën e 29-të, kur Obamejang

Vedat Muriqi rilind te Majorka, i shënon edhe Betisit (VIDEO)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, si duket është rilindur me transferimin e tij te Majorka nga rradhët e Lacios, gjatë afatit kalimtar të dimrit, njofton “infOSport.mk”. Muriqi pas golit të shënuar ndaj Kadiz dy javë më parë, shënoi edhe sot në transfertën ndaj Betis. Sulmuesi nga Prizreni i Kosovës