Lacio nuk mundet pa shqiptarë, kërkon yllin e ri të Kosovës, Ermal Krasniqi

Skuadra e njohur italiane e Lacios, si duket nuk mund të bëjë pa shqiptarë. Skuadra nga kryeqendra italiane, aty ku rolin e Drejtorit Sportiv e luan, ish sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Igli Tare, së fundmi është vënë pas yllit të ri të Kosovës, sulmuesit të krahut, Ermal Krasniqi. Mediat në Itali

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Shkëndija huazon Nafiun te sllovakët e Koshice

Sulmuesi anësorë i Shkëndijës, Valmir Nafiu deri në verë do të luajë në formë huazimi te skuadra sllovake e Koshice. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte bërë të ditur që disa ditë më parë, ndërsa të hënën erdhi edhe konfirmimi nga ana e drejtuesve të Shkëndijës, që përmes faqes së tyre

Zaniolo, ylli i rradhës që transferohet te Galatasaraji

Nikolo Zaniolo është gati t’i bashkohet Ikardit dhe Mertensit te Galatasaraji. Pas ditëve të stuhishme në merkato, kanë përfunduar pozitivisht negociatat për taransferimin e tij nga Roma te skuadra gjigande turke nga Stambolli. Zaniolo do të fluturojë pasditen e sotme drejt Turqisë për të kryer vizitat mjekësore dhe për të firmosur kontratën

“Sirena” turke për Etrit Berishën!

Gardiani shqiptarë, Etrit Berisha është prej muajsh me valixhe, duke pasur parasysh se nuk ka marrë asnjë minutë këtë sezon te Torino, duke kërkuar menjëherë largimin nga klubi për të vijuar karrierën diku tjetër. Interes për të ka patur nga Salernitana dhe disa ekipe të Serie B por pa patur një

Njihuni me disa nga transferimet e futbollistëve shqiptarë që ndodhën në ditën e fundit të afatit kalimtarë!

Dita e fundit e afatit kalimtar të janarit ka qenë mjaftë aktive edhe për futbollistët shqiptarë, me disa transferime interesante që janë bërë në kampionatet evropiane. Plotë gjashtë futbollistë shqiptarë kanë ndërruar skuadra në ditën e fundit të afatit kalimtar dimëror, derisa transferimi më i madh nga shqiptarët sigurisht se ka

Sulmuesi i Partizanit, Xhuliano Skuka transferohet në Francë te Metz!

Sulmuesi i Partizanit të Tiranës, Xhuliano Skuka, ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, teksa sot është prezantuar me fanellën e skuadrës së njohur franceze të FC Metz, që në historikun e saj ka fituar dy trofe të Kupës së Francës dhe dy Kupa të Ligës. Transferimi i

E BUJSHME: Asllani drejt transferimit te Milani?

Kristjan Asllani u transferua me bujë te Interi në merkaton e verës, por ka gjetur pak hapësira dhe për këtë arsye mund të ndryshojë skuadër. Me Mkhitaryan dhe Brozovic si zgjedhje të Inzaghit, talenti shqiptar duhet t’i shikojë ndeshjet nga stoli dhe për këtë arsye, mund të transferohet në një ekip

Blind pasi e mbylli me Ajaksin, transferohet te Bajerni i Munihut!

Dejli Blind do të nënshkruajë kontratë me kampionët e Gjermanisë, Bajern Munihun. Vizitat mjekësore tashmë janë prenotuar dhe mbrojtësi holandez së shpejti do të ju  nënshtrohet atyreve. Blind te Bajerni i Munihut do të qëndrojë deri në fund të sezonit dhe aspak më shumë, pasi kjo marrëveshje nuk do të ketë të

Rrahmani rinovon me Napolin, ja shifrat e reja!

Amir Rrahmani është shumë pranë rinovimit të kontratës me klubin e tij aktual, Napoli. Siç raporton “Sky Italia”, drejtuesit e skuadrës “napolitane” duhet ta zyrtarizojnë kontratën e re të futbollistit kosovar që në javën e ardhshme. Kontrata aktuale e Rrahmanit me Napolin është valide deri në vitin 2024, megjithatë paraqitjet e

Vedat Muriqi kërkohet nga skuadra e njohur angleze!

Trajneri i Aston Villas, Unai Emery kërkon me ngulm sulmuesin shqiptarë nga Kosova, Vedat Muriqin, raportuan gjatë ditës së sotme mediat spanjolle, përcjellë “infOSport.mk”. Emery është dashuruar te Muriqi, pas paraqitjeve të këtij të fundit me fanellën e Majorkës në elitën e futbollit spanjoll, aty ku sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës