Mbrojtja dhe sulmi më i mirë në LPFMV, dy skuadrat kryesuese mbajnë primatin!

Liga e Parë Futbollistike e Maqedonisë së Veriut, deri më tani numëron 20 xhiro, teksa edhe shumë të tjera janë në rradhë për tu zhvilluar. Deri në këtë pikë, është FC Shkupi që udhëheq renditjen tabelare, mirëpo që shumë pranë ka kampionët në fuqi të Struga Trim Lum. Pikërisht barazimi i

Flasin shifrat, Qatip Osmani trajneri më i mirë i Superiores shqiptare!

Strategu tetovar, Qatip Osmani po kalon sezonin e tij të parë në Superligën shqiptare, teksa i njëjti po kalon çdo pritshmëri. Trajneri i afruar në momentet kritike të Vllaznisë këtë sezon, ia ka dalë të bëjë kthesë 360 gradë të situatës te skuadra shkodrane. Nëse me Migen Memellin në krye luftonin

Ilir Daja mbledhje urgjente me Ballkanin! A po i vjen fundi epokës së artë!

Ilir Daja mund t’i japë lamtumirën ekipit të Ballkanit pas 2 vitesh e gjysmë. Trajneri që dërgoi dy vite radhazi ekipin nga Suhareka në Ligën e Konferencës, pritet që të largohet nga këta të fundit. Këto aludime sipas gazetës “Enigma", vijnë pas takimit të sotëm urgjent të drejtuesve të Ballkanit me

Zaharievski flet në prag të ndeshjes me Sileksin: Shpresoj pikët të mbeten në Ohër

Të dielën Voska Sport do të përballet me Sileksin në ndeshjen e vlefshme të xhiros së 20-të në kuadër të Ligës së Parë Futbollistike në Maqedoninë e Veriut. Në bankinën e skuadrës shqiptare nga Ohri në këtë ndeshje debutimin e tij do të ketë trajneri, Srgjan Zaharievski, i cili ka dhënë

Duro: Kam rezerva edhe për një penallti të dytë ndaj Ibraimit!

Derbi ndeshja e javës së 20-të Struga Trim Lum - FC Shkupi arsyetoi epitetin, pasi tifozët e pranishëm në shkallët e stadiumit në Strugë patën mundësinë të shohin një futboll shumë cilësorë nga të dyja skuadrat, që në fund u ndanë me barazimin 2:2. Megjithatë, trajneri Duro ndjen keqardhje që skuadra

Zhizhoviç i kënaqur me pikën e fituar në derbin kundër Struga Trim Lum

Ndeshja e sotme zhvilluar në Strugë, që përfundoi me barazimin 2:2, ka lënë të kënaqur trajnerin e FC Shkupit, Mlladen Zhizhoviç, i cili pas ndeshjes ka komentuar në këtë mënyrë gjithë atë që ndodhi për 90 minuta në fushën e Strugës. “Ishte ndeshje derbi që solli shumë të panjohura dhe shumë

Super derbi në Strugë u mbyll me barazim, lufta për titull vazhdon (VIDEO)

Të pranishmit në stadiumin e qytetit në Strugë, ishin dëshmitarë të një super dueli midis Struga Trim Lum dhe FC Shkupit, që në fund arsyetoi edhe epitetin e ndeshjes derbi të xhiros së 20-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë së Veriut. Pjesa e parë nuk dhuroi edhe shumë raste