I gjithë stadiumi duke brohoritur emrin e Qatip Osmanit (VIDEO)

FC Shkupi doli fitues në derbin e parë të këtij sezoni ndaj Shkëndijës. Ishte kjo fitorja e parë e Qatip Osmanit, që njëherit kishte edhe debutimin e tij në bankinën e skuadrës nga Çairi në një ndeshje kampionale, njofton “infOSport.mk”. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/504551447052247/ FC Shkupi  falë dopietës së Marin Jurina shënoi fitore 2:0, duke

Qatip Osmani te Prishtina! Strategu tetovar tregon të vërtetën për “infOSport.mk”

Pas largimit nga Shkëndija, emri i Qatip Osmanit gjatë ditës së sotme është lakuar me Prishtinën, drejtuesit e së cilës skuadër gjatë ditës së sotme vendosën të shkarkojnë trajnerin Mirel Josa. Ky lajm u përhap me shpejtësi edhe në vendin tonë, ndërsa “infOSport.mk” për të sqaruar opinionin më mirë dhe më