PRESS | Osmani: Rezultati nuk është i paarritshëm

Përkundër disfatës 4:2 në ndeshjen e parë të turit të parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Sllovan Bratisllava në transfertë, trajneri i Struga Trim Lum,  Qatip Osmani, është optimist. Ai në Konferencën për shtyp të organizuar menjëherë pas ndeshjes, tha se rezultati nuk është i paarritshëm, në bazë të gjithë

Osmani: Luajmë ndaj ekipit më të mirë sllovak, por do luftojmë për rezultat pozitiv (VIDEO)

Aventurën e dytë rradhazi në Ligën e Kampionëve, Struga Trim Lum do ta nis nga Bratisllava, aty ku nesër do të përballet me shumë herë kampionët e Sllovakisë, Sllovan Bratisllava. Kjo ndeshje e vlefshme për turin e parë eliminatorë të Ligës së Kampionëve do të zhvillohet në stadiumin “Tehelné pole”,

Trajneri Osmani flet për fazën përgatitore, miqësoret, përforcimet dhe ndeshjen me  Sllovan Bratisllava

Trajneri Qatip Osmani ka mbetur i kënaqur me angazhimin e futbollistëve për gjatë fazës së përgatitjeve, ku skuadra e Struga Trim Lum ka zhvilluar edhe katër ndeshje kontrolluese. Edhe pse në disa momente, në disa prej ndeshjeve skuadra strugane kishte hasur edhe në disa gabime, strategu tetovar beson se deri në

Flasin shifrat, Qatip Osmani trajneri më i mirë i Superiores shqiptare!

Strategu tetovar, Qatip Osmani po kalon sezonin e tij të parë në Superligën shqiptare, teksa i njëjti po kalon çdo pritshmëri. Trajneri i afruar në momentet kritike të Vllaznisë këtë sezon, ia ka dalë të bëjë kthesë 360 gradë të situatës te skuadra shkodrane. Nëse me Migen Memellin në krye luftonin

Ja kush e bindi presidentin e Vllaznisë për të marrë Qatip Osmanin

Skuadra e njohur shqiptare e Vllaznisë nga Shkodra, me 30 tetor në postin e trajnerit zyrtarizoi strategun tetovar, Qatip Osmani. Dhe si duket shkodranët kanë bërë goditjen e duhur në pankinë me largimin e Migen Memellit, pasi një gjë të tillë dëshmojnë edhe rezultatet që kjo skuadër i ka arritur

Vllaznia e Qatip Osmanit nuk ndalet, regjistrojnë edhe fitoren e 5-të me rradhë

Vllaznia me Qatip Osmanin në krye është krejtësisht një skuadër tjetër. Strategu tetovar ka arritur që të krijoj një atmosferë fituese në skuadër, një skuadër që po frymon shumë më ndryshe, e ku si rezultat tashmë ata ndodhen në pozitën e tretë në renditje, shkruan "infOSport.mk". Në ndeshjen e javës së

Qatip Osmani plas “bombën” e merkatos: Po, jemi në bisedime me Shkodran Mustafin

Vllaznia nesër si mysafir do të përballet me Erzenin në ndeshjen e vlefshme të javës së 20-të në Superligën shqiptare. Si zakonisht, opinionin e tij për këtë takim e dha edhe trajneri Qatip Osmani, i cili gjithashtu foli edhe për merkaton, teksa plasi "bombën", duke pohuar se Vllaznia është në bisedime

E bujshme, Shkodran Mustafi i bashkohet Vllaznisë së Shkodrës!!

Ditët e fundit po flitet shumë në lidhje me afrimin e Shkodran Mustafit te Vllaznia e Qatip Osmanit, teksa për ta “ngacmuar” edhe më shumë këtë lajm ka shërbyer edhe vizita e të atit, njëkohësisht menaxherit të tij Kujtim Mustafi, ditën e dielë në stadiumin “Loro Boriçi” duke e parë