Leard Sadriu largohet nga Shkëndija!

Leard Sadriu i ka dhënë fund qëndrimit të tij te Shkëndija, duke vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Slloveni te skuadra e Mura, raporton “infOSport.mk”. Sadriu skuadrës së Shkëndijës iu bashkua janarin e vitit 2018-të nga rradhët e Ferizajit, kur ende nuk kishte mbushur të 18-tat, ashtu që i

Sileksi viktimë e rradhës e Struga Trim Lum, fiton Shkëndija, ndalet FC Shkupi

Struga Trim Lum nuk ka të ndalur në kampionatin tonë elitar. Skuadra strugane shënoi fitore 2:1 kundër Sileksit, duke regjistruar edhe fitoren e 5-të nga po aq ndeshje të zhvilluara këtë edicion, njofton “infOSport.mk”. Autorë të golave për Struga Trim Lum ishin Besart Ibraimi dhe Bunjamin Shabani, derisa për Sileksin realizoi

Makedonija GJ.P gjen zëvendësimin e Sefer Eminit, transferon ish futbollistin e FC Shkupit

Makedonija GJ.P ka bërë një super përforcim në mesfushë, duke angazhuar Gjorgji Stoilov, një futbollistë me shumë përvojë në elitën e futbollit vendor, aty ku numëron afër 200 paraqitje, njofton “infOSport.mk”. Stoilov së fundmi ishte pjesë e FC Shkupit, me të cilën skuadër edicionin e kaluar u shpall kampion, ndërsa te

Pas Serxhinjos, edhe një tjetër futbollistë i FC Shkupit i bashkohet Giresunspor

Faustin Senghor i ka dhënë fund qëndrimit të tij te FC Shkupi, te e cila skuadër erdhi janarin e vitit 2021, njofton "infOSport.mk". Senghor do të luaj në Superligën turke te skuadra e Giresunspor, te e cila skuadër para dy viteve nga rrsdhët e FC Shkupit ishte transferuar edhe braziliani, Serxhinjo. Senghor

“Shvercerat” dhe mesazhi i tyre i fuqishëm drejtuar futbollistëve sot në ndeshje ndaj Skopjes

FC Shkupi sot në kuadër të xhiros së katërt ishte mysafir i Skopjes, ndërsa para fillimit të ndeshjes, ajo që ra në sy, ishte mungesa e tifo grupit “Shvercerat”.  Megjithatë nuk mungoi një mesazh i fuqishëm nga ana e tyre, që e kishin shpalosur para fillimit të ndeshjes: “Luani me

Ibraimi nuk festoi pas golit të shënuar ndaj ish skuadrës së tij, Shkëndijës (VIDEO)

Struga  Trim Lum në ndeshjen e vlefshme të javës së katërt në elitën e futbollit vendor mundi Shkëndijën me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat skuadra strugane i realizoi gjatë pjesës së dytë, atëherë kur në lojë u inkuadrua edhe golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit