Sefer Emini me dy eurogola mundi i vetëm Skopjen në Autokomandë (VIDEO)

Dy skuadrat shkupjane, Skopje dhe Makedonija GJ.P, sot hapën siparin e javës së 14-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në lagjen e Autokomandës, ndërsa falë dy eurogolave të mesfushorit shqiptarë, Sefer Eminit, Makedonija GJ.P nga kjo transfertë u largua me fitoren 2:1. Ndryshe

Shkëndija fiton, Struga Trim Lum feston

Shkëndija ka mundur Makedonija GJ.P me shifrat 4:3 në stadiumin e Gjorçe Petrovit, duke regjistruar fitoren e 22-të sezonale, njofton “infOSport.mk”. Kësaj fitoreje, përveç Shkëndijës, edhe më shumë i është gëzuar Struga Trim Lum, që me shumë sukses kreu punën e saj në ndeshjen me Vardarin dhe tashmë seriozisht po ëndërron