Falë 17-vjeçarit Aliji, Makedonija GJ.P kualifikohet në gjysmëfinale (VIDEO)

Është sërish ai, sërish talenti 17-vjeçar, Altin Aliji, që përkujdeset për fitoren e rradhës së Makedonija GJ.P në ndeshjet e Kupës, këtë herë në ndeshjen çerekfinale kundër Sileksit, shkruan “infOSport.mk”. Aliji kishte shënuar edhe kundër Vardarit në ndeshjen e 1/8 së finales, kur vetëm pas disa sekondave që ishte inkuadruar në

Dy ndeshje të trukuara në Ligën e Konferencës! Një nga skuadrat e përfshira është nga Maqedonia!

Dy nga ndeshjet e kthimit të raundit të parë të Ligës së Konferencës, raportohet se kanë qenë të trukuara. Sipas raportimeve të Televizionit Kombëtar të Polonisë (TVP) bazat e basteve botërore kanë ngritur alarmin për sjelljen e pazakontë të lojtarëve gjatë sfidës së kthimit midis RFS Riga dhe Makedonija GJ.P, si

Shkëndija, FC Shkupi dhe Makedonija GJ.P, mësojnë kundërshtarët e tyre në Ligën e Konferencës

Në selinë e UEFA-s në Nyon në Zvicrës, përveç shortit të Ligës së Kampionëve, sot u hodh gjithashtu edhe shorti për ndeshjet e raundit të parë të Ligës së Konferencës, kompeticion ky, në të cilin vendi jonë përfaqësohet me plotë 3 skuadra, shkruan “infOSport.mk”. Kështu, nënkampionët e vendit, FC Shkupi në

Makedonija GJ.P kundërshtarë i Struga Trim Lum në finalen e madhe të Kupës (VIDEO)

Makedonija GJ.P do të jetë kundërshtari i Struga Trim Lum në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë, pasi skuadra shkupjane në gjysmëfinalen e dytë eliminoi Shkëndijën, edhe atë vetëm pas ruletit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në Tetovë gjatë 90-të minutave u mbyll me rezultatin e barabartë 1:1,

Makedonija GJ.P fiton rivalët lokal të Rabotniçkit (VIDEO)

Makedonija GJ.P ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive në futbollin vendor, teksa sot mundi Rabotniçkin në ndeshjen e parë të javës së 25-të, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e tretë nga gjithsej 7 ndeshje për skuadrën nga Gjorçe Petrovi gjatë stinorit pranveror. Fitoren e “verdhekuqve” nga Gjorçe Petrovi e paralajmëroi Esmin Liçina në