FC Shkupi barazon ndaj Akhmat Groznyt të Bernard Berishës (VIDEO)

FC Shkupi ka barazuar 2:2 në ndeshjen e fundit të zhvilluar në Antalya të Turqisë, aty ku skuadra nga Çairi kishte zhvilluar fazën kryesore të përgatitjeve në prag të stinorit pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i skuadrës së Goce Sedlloskit ditën e sotme, ishte skuadra e njohur

Ademi dhe Ibraimi shënojnë, Egnatia dhe Dinamo barazojnë (VIDEO)

Egnatia dhe Dinamo e Tiranës janë ndarë me barazim 1:1 në ndeshjen e zhvilluar në Rrogozhinë, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë u mbyll me shumë presion dhe e njëjta foli në të mirë të Dinamo Tiranës, që falë super golit të shënuar nga Agim Ibraimi nga gjuajtja e lirë, në pushim

Arrihet marrëveshja, Mbappe pajtohet me kushtet e Realit – paga e tij vjetore do të jetë marramendëse

Kylian Mbappe është i destinuar të transferohet te gjiganti spanjoll Real Madrid. Ekipi “mbretëror” ka arritur marrëveshje personale me sulmuesin francez për t’iu bashkuar atyre në verë si transferim i lirë. Mbappe është futur në vitin e fundit të kontratës me PSZh-në dhe nuk ka pranuar rinovimin pasi ëndrra e tij

Struga Trim Lum vazhdon qëndrimin në Durrës deri të premtën

Struga Trim Lum do të vazhdojë të qëndrojë në qendrën stërvitore “Tropikal Resort” në Durrës deri të premtën, njoftojnë nga klubi strugan përmes faqes së tyre zyrtare në rrjetin social “facebook”. Një gjë të tillë kanë vendosur drejtuesit e klubit, me qëllim që futbollistëve dhe stafit të trajnerëve të ju ofrojnë

Nga transferimi i Uzunit te Granada përfitojnë edhe dy klubet e Shqipërisë

Vjen hapi i madh i rëndësishëm në kar rierën e Myrto Uzunit. Sulmuesi i kombëtares shqiptare është një hap larg firmës në një nga kampionatet më të rëndësishme të Europës, La Liga, pasi ka marrë një ofertë të parefuzueshme nga një nga klubet e elitës atje, Granada. Lojtari ka shkëlqyer me

Eriksen i rikthehet futbollit, ja fjalët e tij të para pas transferimit te Brentfordi

Kristian Eriksen ka kompletuar zyrtarisht kalimin te skuadre angleze e Brentford. Mesfushori danez nuk ka luajtur futboll që nga Euro 2020, atëherë edhe kur pësoi arrest kardiak në takimin që Danimarka e zhvilloi ndaj Finlandës. Derisa shkëputi kontratën me marrëveshje të dyanshme me Interin, Eriksen arriti të siguronte kalimin te Brentfordi, derisa

E bujshme, Napoli po tenton shqiptarin Adnan Januzaj

Adnan Januzaj pritet të largohet nga Real Sociedadi, mirëpo jo në afatin kalimtar dimërorë. Futbollisti shqiptar nuk ka pranuar rinovimin e kontratës me klubin bask, kontratë e cila skadon në verën e këtij viti. Gjiganti italian Napoli po monitoron situatën e kosovarit dhe është gati ta transferojë atë në Napoli. “Corriere dello Sport”

PSZh i ofron Barcelonës 3 lojtarë në këmbim të Usmane Dembele!

Paris Sen Zhermen i ka ofruar plotë tre lojtarë Barcelonës për t’i marrë shërbimet e Osmane Dembeles, raporton Le Parisien. Emrat që janë ofruar nga PSZh, janë Mauro Ikardi, Anhel di Maria dhe Juan Bernat. Por, skuadra franceze megjithatë nuk po ia del ta marrë Dembelen në këtë afat kalimtarë të

Koha kur mbyllet afati kalimtar i janarit në top pesë ligat evropiane

Jemi futur në ditën e fundit të afatit kalimtar të janarit, ditë ku është shumë aktive nga skuadrat evropiane. Afati kalimtar dimëror është më i varfër se ai veror zakonisht, por këtë vit skaudrat kanë qenë shumë aktive duke ndodhur transferime të mëdha. Edhe në ditën e fundit të transferimeve pritet të