Arrihet marrëveshja, Mbappe pajtohet me kushtet e Realit – paga e tij vjetore do të jetë marramendëse

Kylian Mbappe është i destinuar të transferohet te gjiganti spanjoll Real Madrid. Ekipi “mbretëror” ka arritur marrëveshje personale me sulmuesin francez për t’iu bashkuar atyre në verë si transferim i lirë. Mbappe është futur në vitin e fundit të kontratës me PSZh-në dhe nuk ka pranuar rinovimin pasi ëndrra e tij

E bukur, tetovari Nedim Bajrami krah për krah me yjet e futbollit si Mbape, Vinicius e Bellington

Nedim Bajrami edhe pse ndoshta nuk ka dhënë ende atë që të gjithë tifozët “kuqezi” e presin të japë me fanellën e kombëtares shqiptare, tetovari megjithatë po shkëlqen me fanellën e Empolit, ndërsa kjo ka bërë që i njëjti të renditet krah për krah me yjet e futbollit botëror të