Ndërroi jetë djaloshi i vogël, të cilit Mbape ia kishte dedikuar golin

Kylian Mbappe javën e kaluar i’a kishte dedikuar golin një djaloshi që ishte i sëmurë nga kanceri.

Superylli francez kishte zhveshur fanellën, duke zbuluar një mbishkrim në mbështetje të Lukas, djaloshit që po vuante nga sëmundja e rëndë.

Ky ishte dedikimi i fundit që Mbappe mund t’ia kishte bërë atij, ngase Lukasi sot ka ndërruar jetë.

Kjo ngjarje kishte mërzitur dhe dëshpëruar tej mase yllin francez të PSZH-së.

 

Leave a Reply