Vjenë, vritet me armë zjarri ish-futbollisti i kombëtares austriake me origjinë turke!

Ish-futbollisti i Kombëtares së Austrisë me origjinë turke, Volkan Kahraman, ka mbetur i vrarë gjatë ditës së sotme, pas një sherri banal që ka patur në rrugë. Ngjarja e rëndë është konfirmuar nga mediat austriake që kanë bërë të ditur se e njëjta ka ndodhur në kryeqytetin e Vjenës. Kahraman ishte vrarë

Rrahmani pjesë e formacionit të javës në “Serie A”

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, sipas “SofaScore” është zgjedhur në formacionin e javës 21-të në Serie A. Napoli fundjavën që lamë pas triumfoi 3:0 ndaj Specias, teksa Rrahmani ishte ndër më të mirët në fushën e lojës. Futbollisti kosovar u vlerësua me notën 7.8, ndërsa përveç tij nga rradhët e

Barcelona me plane të qarta për në verë, mësoni 3 emrat e zgjedhur nga “katalunasit”!

Skuadra e Barcelonës ka një plan konkret për merkaton e verës. 3 janë emrat kryesorë ku do të fokusohet merkato e ekipit “katalunas”. Ata janë mesfushori belg Janik Karasko që luan me Atletiko Madridin, mesfushori maroken Sofian Amrabat që luan me Fiorentina si dhe sulmuesi brazilian Vitor Roke. Sipas “Mundo Deportivo”, që

Zyrtare: Belgjika emëron seleksionuesin e ri

Federata e Futbollit belg ka vendosur për pasuesin e Roberto Martinez, i cili u largua nga drejtimi i Belgjikës, pas dështimit në Kupën e Botës “Qatar 2022”. Vendin e strategut spanjoll te kombëtarja belge do ta zë italiani, Domeniko Tedesko. 37-vjeçari, i cili gjatë muajit shtator u shkarkua nga drejtuesit e skuadrës

Gjest i bukur, Leo Messi dhuron 3.5 milionë euro për tragjedinë në Turqi!

Një ndër futbollistët më të mirë që ndonjëherë ka njohur Bota e futbollit, Lionel Messi, që së fundmi u shpall edhe kampion Bote me Argjentinën në Katar, thuhet se ka dhuruar plotë 3.5 milion euro për  zonat e prekura nga tërmeti në Turqi. Këtë super gjest, argjentinasi e ka bërë vetëm

Zaniolo, ylli i rradhës që transferohet te Galatasaraji

Nikolo Zaniolo është gati t’i bashkohet Ikardit dhe Mertensit te Galatasaraji. Pas ditëve të stuhishme në merkato, kanë përfunduar pozitivisht negociatat për taransferimin e tij nga Roma te skuadra gjigande turke nga Stambolli. Zaniolo do të fluturojë pasditen e sotme drejt Turqisë për të kryer vizitat mjekësore dhe për të firmosur kontratën

Ylli i klubit anglez dërgon ndihma në Turqi: “Nga Leçester për të dashurit e mi…”

Mbrojtësi turk i skuadrës së njohur angleze të Leçester Siti, Çağlar Söyüncü ka dërguar ndihma për qytetarët dhe vendet që u goditën nga tërmeti i fuqishëm në shtetin e tij amë. Ai për në Turqinë e tij të dashur kishte nisur disa pako me rroba, ushqim dhe lojëra për fëmijë. ”Nga Leçesteri

Super lajm për tifozët e Interit, “zikaltërit” zbarkojnë në Air Albania, do luajnë me Partizanin!

Një super lajm për tifozët e Interit në Shqipëri, por edhe në Maqedoni dhe Kosovë. Skuadra "zikaltër" pritet që në datën 16 korrik, të zbarkojë në “Air Albania” për të zhvilluar një miqësore luksi me Partizanin. Në ditët në vijim pritet të vijë edhe zyrtarizimi në lidhje më këtë duel special,

Gjithsej të etiketuara

“Sirena” turke për Etrit Berishën!

Gardiani shqiptarë, Etrit Berisha është prej muajsh me valixhe, duke pasur parasysh se nuk ka marrë asnjë minutë këtë sezon te Torino, duke kërkuar menjëherë largimin nga klubi për të vijuar karrierën diku tjetër. Interes për të ka patur nga Salernitana dhe disa ekipe të Serie B por pa patur një

Super Muriqi i shënon sërish Real Madridit (VIDEO)

Falë golit të sulmuesit shqiptarë, Vedat Muriqi, Majorka e mbylli pjesën e parë me epërsi minimale 1:0 ndaj gjigandëve të Real Madridit, njofton “infOSport.mk”. Muriqi përfitoi nga një harkim në zonën “madrilène”, dhe me kokë shënoi në rrjetën e Lunin, i ndihmuar këtu edhe nga futbollisti i Realit, Naço Fernandez. https://twitter.com/GoalsZack/status/1622222850533822464?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1622222850533822464%7Ctwgr%5Eeaecbfdbd4882339106e0f748fb6ae3e9ffebe04%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Ftelevizioni-24.com%2F2023%2F02%2F05%2Fvideo-vedat-muriqi-fenomenal-i-shenon-supergol-realit%2F Për Muriqin