Polonia është kampion i ri i vjetër i Botës në volejboll (VIDEO)

Polonia ka arritur që të mbrojë titullin e kampionit të Botës në volejboll për meshkuj, pasi sonte në finalen e madhe të zhvilluar në palestrën "Pala Alpitur" në Torino mundi Brazilin me rezultatin e pastërt 3:0 (28:26, 25:20, 25:23). Ndeshja ishte një përsëritje e finales së vitit 2014-të, kur polakët kishin

Pas Pelisterit edhe Bregallnica mbeti pa trajner

Pas Pelisterit edhe Bregallnica mbeti pa trajner. Emil Grnev vendosi të tërhiqet nga posti i trajnerit, pas asaj disfate të fundit të skuadrës nga Shtipi në transfertën ndaj Dentonit Junior (2:0). “Dhash dorëheqje nga funksioni shef i stafit teknik të Bregallnicës. Marrë përgjegjësinë për rezultatet e dobëta të skuadrës javëve të

Bardhi në dyshim për ndeshjet e tetorit të përfaqësueses së Maqedonisë

Enis Bardhi mungoi në ndeshjen e Levantes ndaj Alavesit, duke mos qenë as pjesë e 18-shes, ndërsa sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle bëhet fjalë për një dëmtim të mesfushorit shqiptarë. Nuk dihet ende se për çfarë dëmtimi bëhet fjalë dhe sa kohë do të mungojë nga fushat e futbollit Bardhi,

Juventus Serava një vatër e talentëve! 17-vjeçari Furkan Shabani debuton me gol ndaj Velesit

Skuadra e Juventus Seravës njihet si një klub që në rradhët e veta ju jep mundësinë talentëve të rinj shqiptarë. Kjo po ndodh tashmë vite me rradhë, ndërsa po ndodh edhe në sezonin e ri 2018/2019 në kuadër të elitës së futsalit vendor, njofton "infOSport.mk". Një talent tjetër që pritet të

Goli i Fatih Ismailit nuk i mjaftoi Gostivarit

Gostivari ka pësuar disfatën e parë nën drejtimin e trajnerit Erxhan Menga, pasi sot në kuadër të javës së 7-të u mund në transfertën në Manastir nga Pelisteri me rezultatin 2:1, njofton "infOSport.mk". Bllagojçe Gllavevski paralajmëroi fitoren e parë në sezonin e ri për Pelisterin duke shënuar në minutën e 17-të,