Oçoa bënë mrrekulli në portë, por nuk e ndal dot Milanin që ta nis me fitore vitin 2023 (VIDEO)

Milani e ka nisur me fitore vitin 2023, pavarësisht se portieri kundërshtarë, Oçoa bënte mrrekulli në portën e Salernitanës. Milani shpërdoroi shumë raste për gol, ndërsa rezultati përfundimtarë doli të jetë 2:1 për ekipin e Piolit. Për portierin meksikan ishte kjo ndeshja debutuese në Serie A, duke bërë plotë 9 pritje

Shkëlqeu në Botëror, Milani transferon yllin e Argjentinës!

Argjentina është fituese e Botërorit në Katar pas 36 viteve pritje, duke mundur në finalen e madhe Francën vetëm pas ekzekutimit të penalltive. Futbollistët argjentinas shkëlqyen në Botërorin e Katarit, me ç’rast disa prej tyre kanë përfunduar në shënjestrën e gjigantëve europian. Njëri nga lojtarët që shkëlqeu me Argjentinën në Katar, ishte

5 rinovime që duhet të ndodhin së shpejti te Milani!

Sipas të përditshmes italiane, “La Gazzetta dello Sport”, ndër rinovimet për të cilat po punon Milani është edhe kontrata e Ismael Benaser. Negociatat me algjerianin tashmë kanë nisur, por tani për tani ka ende një distancë të caktuar midis ofertës dhe kërkesës. Aktualisht lojtari algjerian fiton 1.5 milionë euro, teksa “kuqezinjtë”

Ante Rebiç drejt largimit nga Milani

E ardhmja e sulmuesit kroat, Ante Rebiç është shumë larg Milanit. Sulmuesi kroat në këtë sezon me “kuqezinjtë” ka koleksionuar më shumë dëmtime se prezenca në fushën e lojës dhe drejtuesit po vlerësojnë të ardhmen e tij. Sipas asaj që raporton “SportMediaset”, klubi kuqezi me shumë mundësi do ta shesë lojtarin në

Milani fiton Venezian në udhëtim dhe i rrëmben pozitën e parë Interit! (VIDEO)

Milani ka vazhduar me formën e mirë, teksa sot regjistroi edhe fitoren e tretë rradhazi në Serie A, duke i marrë përkohësisht vendin e parë Interit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Stefano Piolit mundi bindshëm 3:0 Venezian në udhëtim, duke regjistruar kështu fitoren e 15-të nga gjithsej 21 ndeshje të zhvilluara. Zlatan Ibrahimoviç