Pirlo tashmë ka vendosur nëse Ronaldo do luaj nesër kundër Specia

Kristiano Ronaldo nuk do luaj titullatë në ndeshjen e së dielës kundër Specia, e vlefshme për javën e 6-të në “Serie A”. Ronaldo mbrëmë rezultoi negativ në testin e “Covid-19”, që nuk kishte lënë pa kapluar edhe një ndër futbollistët më të mirë në planet. Megjithatë, Pirlo nuk llogaritë që portugezi të

E bujshme, pas Pajtim Kasamit edhe një tjetër shqiptarë do luaj me Fulhamin!

Brezi i futbollistëve shqiptarë që janë lindur dhe rritur në Angli nga emigrantët shqiptarë vetëm sapo ka nisur që të shpërthejë. Këtë herë bëhet fjalë për mesfushorin Adrion Pajaziti, që konsiderohet me një të ardhme të madhe në Angli. Talenti 17-vjeçar vetëm pak ditë më parë ka firmosur kontratë profesionale me

Broja shënon sërish për Viteshen, skuadra e tij kryeson renditjen bashkë me Ajaksin

Armando Broja ka bërë mirë që ka pranuar një huazim te skuadra holandeze e Viteshe, aty ku po dëshmon cilësitë e tij të larta prej golashënuesi, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka shënuar edhe sot për ekipin e tij, duke e ndihmuar për të shënuar fitore në transfertën ndaj

Futsal, Anglia nuk udhëton në Shkup, Maqedonia pa luftë kualifikohet në fazën kryesore të eliminatoreve për KE

Përfaqësuesja e futsalit të Maqedonisë, pa luftë dhe me fitore në tavolinë prej 5:0 do ti fitojë dy ndeshjet kundër Anglisë, që duheshe ti zhvillojë me 8 dhe 9 nëntor në Shkup, transmeton “infOSport.mk”. Federata Angleze përmes një shkrimi zyrtarë dërguar Federatës së Futbollit tonë vendor, ka konfirmuar se nuk do

Zhgënjen Barcelona,vetëm barazim kundër Alavesh (VIDEO)

Pas katër viteve, Alavesh ka ndalur Barcelonën, duke barazuar 1:1 në ndeshjen e vlefshme të javës së 7-të në La Liga, njofton “infOSport.mk”. Është ky një zhgënjim tjetër për Barcelonën e Ronald Kuman, i cili nuk kishte pritur një start dhe pozicionim të këtillë. Pas 6 ndeshjeve të zhvilluara, skuadra

Ronaldo vendos ultimatum: Juventus transferon dyshen e La Ligas për 100 milionë euro

Juventusi nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri, teksa në 5 xhirot e para  ka grumbulluar 9-të pikë në ndeshjet e “Serie A”. Pirlo nuk ka arritur ta implementojë filozofinë e tij te Juventusi. Italiani kishte paralajmëruar një Juventus shumë sulmues, por “Biankonerët” kanë shfaqur mjaftë

Masa të reja për “Covid19” në Angli, ky është vendimi për Premierligën

Premierliga dhe sportet e tjera elitare mund të vazhdojnë të jenë aktive me dyer të mbyllura gjatë një bllokimi të ri kombëtar për katër javë në Angli. Kryeministri Boris Xhonson ka njoftuar kufizime të reja për vendin që do të fillojnë të enjten dhe do të zgjasin deri me datë 2

Pelisteri me lajme jo të mira nga infermieria, mesfushori i tyre humb gjysmësezonin!

Pelisteri dhe trajneri i tyre Zoran Shterjovski, kanë marrë lajme tejet të hidhura nga infermieria, pasi që mesfushori i kësaj skuadre Gjorgji Tanushev ka marrë një lëndim serioz dhe do të duhet të pauzojë deri në fund të këtij gjysmësezoni, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për “gol.mk” e ka konfirmuar mjeku i skuadrës

Çfarë po ndodh me Gostivarin, largohet edhe trajneri Afet Ibraimi

Pas largimeve të Marko Jovanovskit dhe Enis Dervishit, sot ka ardhur edhe një largim tjetër nga rradhët e Gostivarit, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për trajnerin Afet Ibraimi, i cili lajmin e ka konfirmuar përmes profilit të tij në “facebook”, ku ndër të tjera kishte shkruar: “Pas 2 vite e gjysëm, prej