Rikthimi i çmendur i Mançester Sitit ndaj Aston Villas u solli titullin e 8-të kampion (VIDEO)

Мançester Siti sërish shpallet kampion në Angli. Skuadra e Pep Guardiolas arriti deri tek titulli kampion vetëm në xhiron e fundit edhe atë përmes një drame të vërtetë. Skuadra e Sitit shënoi fitore 3:2 përballë Aston Villas, edhe përkundër faktit se deri në minutën e 69-të ishte në disavantazh prej dy

LK,  fitore për dy skuadrat e para angleze, Liverpulli me një këmbë në gjysmëfinale (VIDEO)

Mançester Siti dhe Liverpulli, dy skuadrat më të mira të Premierligës në sezonin aktual, kanë regjistruar fitore në ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke treguar edhe njëherë tjetër formën më të mirë ndaj skuadrave të kampionateve tjera, kur është në pyetje ky kompeticion, shkruan “infOSport.mk”. Mançester Siti në

Super Real Madrid sheh me sy ka gjysmëfinalja! (VIDEO)

Real Madridi ka zhvilluar një super ndeshje sonte përballë Liverpullit, duke shënuar fitore 3:1 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. E gjithë vëmendjen në këtë takim e morri braziliani, Vinicius Junior, i cili shënoi dy gola dhe zhvilloi një ndeshje shumë të mirë. Toni Kroos asistoi

Punë e kryer, Liverpulli siguron goditjen e parë për merkaton e verës!

Liverpulli është shumë pranë goditjes së parë të merkatos së verës. Sipas David Ornstein, drejtuesit e “The Reds” kanë arritur marrëveshje me Lajpcigun për të nënshkruar me Ibrahima Konate. Mbrojtësi luan në qendër dhe është një ndër lojtarët më premtues francezë. Prej disa kohësh, Konate aktivizohet te Lajpcigu, që e mori

E bujshme, Liverpulli rikthen Luis Suarezin në “Enfilld Roud”!

Merkato e verës mund të sjellë një transferim shumë të bujshëm, por edhe të papritur. Sipas asaj që shkruan e përditshmja spanjolle, “Fichajes”, Liverpuli në verë do të tentojë të transferojë sulmuesin e Atletiko Madridit, Luis Suarez. Anglezët me sa duket kanë nisur kontaktet me ekipin spanjoll për të verifikuar mundësinë

Laporta do të shesë Kutinjon për të shpëtuar ato 20 mln euro që duhet t’ia paguajë Liverpullit!

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta planifikon të shesë Filipe Kutinjon gjatë verës, madje një gjë e tillë të ndodhte me një çmim shumë të ulët. Arsyeja janë ato 20 milion euro, që “katalunasit” duhet t’ia paguajnë Liverpullit, në rast se braziliani arrinë shifrën e 100 ndeshjeve me fanellën e “katalunasve”. Për momentin

Liverpulli me një fytyrë krejt ndryshe në Ligën e Kampionëve, kualifikohet në çerekfinale (VIDEO)

Përkundër krizës së madhe në të cilën ishte futur skuadra e Liverpullit, skuadra kampione e Anglisë vazhdon të tregojë një fytyrë shumë më të mirë në ndeshjet e Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Mbrëmjen e sotme skuadra e Jurgen Klop mundi sërish Lajpcigun me rezultatin 2:0, dhe me rezultatin e përgjithshëm