Klop flet për paraqitjen e Shaqirit në derbin e madh ndaj Junajtedit!

Trajneri i Liverpullit, Jurgen Klop ka thënë fjalë të mira për futbollistin shqiptarë, Xherdan Shaqiri, pas paraqitjes së këtij të fundit në ndeshjen derbi kundër Mançester Junajtedit. Shaqiri ishte titullar në këtë ndeshje, duke luajtur 76 minuta pastaj u zëvendësua me Kurtis Xhons. Sidoqoftë, trajneri gjerman mendon se ka gabuar me vendimin

Liverpulli me ftyrë kampioni, mund Totenhamin dhe merr kryesimin në Premierligë (VIDEO)

Liverpulli ka shënuar fitore 2:1 në derbi ndeshjen e javës së 13-të në Premierligë kundër Totenhamit, duke iu rrëmbyer pozitën e parë “spërsave” të Hoze Murinjos, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Jurgen Klop në minutën e 26-të kaloi në epërsi falë realizimit të Mohamed Sallah, ndërsa nuk vonoi shumë dhe 7 minuta

Sallah hyn në historinë e Liverpullit, thyen rekordin e legjendës Zherard!

Liverpulli ka barazuar 1:1 në ndeshjen e fundit të grupit “D” në Ligën e Kampionëve kundër danezëve të Midtjylland, ndeshje kjo që në fund doli të jetë e veçantë për yllin egjiptian të skuadrës angleze. Golashënuesi më i mirë i Liverpullit këtë edicion, sonte shkruajti histori ne klubin nga “Enfilld Roud”. Sallah

Liverpulli me lehtësi mundi “ujqërit”, nuk i ndahet Totenhamit (VIDEO)

Liverpulli vazhdon luftën për pozitën e parë me Totenhamin, pasi pak më herët skuadra kampione në fuqi e Anglisë shënoi fitore 4:0 ndaj Vulverhemptonit në kuadër të javës së 11-të, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja u zhvillua në “Enfilld Roud” në praninë e 2000 tifozëve, të cilët krijuan një atmosferë shumë emocionale. Mohamed Sallah