E bujshme, FIFA dënon Spanjën, rast për Shqipërinë që të prej Botërorin “Rusi 2018”

Një lajm të bujshëm kanë lansuar mediat angleze, më konkretisht prestigjiozja “The Sun”, sipas së cilës Federata e Futbollit Botëror (FIFA) mund të përjashtojë Spanjën nga Kupa e Botës “Rusi 2018”. E gjithë kjo do i jepte shumë shpresa Kombëtares shqiptare për të qenë pjesë e një Botërori për herë të

Golat dhe rastet nga përballja Pelisteri-Shkëndija (VIDEO)

Shkëndija regjistroi fitore 1:3 në transfertën në Manastir ndaj Pelisterit, duke vazhduar kështu të kryesojë tabelën e vetmja në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, pas 9-të xhirove të zhvilluara. Golat për “kuqezinjët” në këtë ndeshje u realizuan nga Hasani që shënoi dy herë dhe braziliani Zhunior. Ndërkohë përveç

Presidenti Bunjaku i kënaqur me ecurinë e FC Shkupit

FC Shkupi ka nisur në mënyrë më të mirë sezonin e ri 2017/18 në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, duke regjistruar katër fitore, tri barazime dhe dy disfata, në të cilat kanë shënuar 11 gola dhe 9-të kanë pranuar. Padyshim se për këtë ecuri të mirë, i kënaqur

Suat Zendeli emërohet drejtor sportiv i FC Shkupit

Portieri dhe kapiteni aktual i FC Shkupit, Suat Zendeli është emëruar drejtor sportiv i skuadrës nga Çairi. Edhe pse nuk ka patur ndonjë prezantim zyrtar të kësaj lëvizje, vendimi nënkuptohet nga deklarata e presidentit të klubit Omer Bunjaku të dhënë për ueb faqen zyrtare të FC Shkupit. Duke folur për ecurinë

Shembet tribuna, anulohet ndeshja Amiens – Lille, ka edhe të lënduar (VIDEO)

Një incident mjaft i rëndë ka ndodhur sot në ndeshjen e elitës së futbollit francez midis Amien dhe Lilës. Në minutën e 15-të, të takimit kur skuadra mysafire shënoi golin e epërsisë, tifozët filluan të festonin, por në atë moment barriera e vendosur në pjesën e përparme ra dhe ata

Shabani: Dita e nesërme le të jetë festë për futsalin shqiptarë

Një ndër talentët e futbollit në palestër Erkan Shabani që mbron ngjyrat e Juventus Seravës, edhe pse i ri në moshë ka bërë një deklaratë të bujshme në prag të ndeshjes së madhe midis skuadrës së tij dhe kampionëve në fuqi të Futsal Shkupit, ndeshje kjo që në program është

“Çkembari” bëjnë tifo korrekte, pa fyer Shkëndijën dhe shqiptarët

Tifozët ultras gjithmonë janë në qendër të vëmendjes për kritika ndaj parregullsive që bëjnë në tribuna, për dallim nga sot që është e kundërta për mbështetësit e flakët të Pelisterit. Ultrasit e skuadrës në fjalë të quajtur “Çkembari” në ndeshjen e sotme të zhvilluar në Manastir ndaj Shkëndijës së Tetovës

Bardhi humbet me Levanten e tij përballë Alavesit të De Biasit (VIDEO)

Xhani de Biazi e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën e tij te skuadra e Alaves. Ish-tekniku i “kuqezinjëve” në ndeshjen e tij të parë nën drejtimin e skuadrës spanjolle doli fitimtarë përballë Levantes së Enis Bardhit, që në këtë mënyrë pësoi edhe disfatën e dytë pas asaj ndaj