LPFM, analizë e Reshat Ibrahimit për “infOSport.mk”: 8 pikët diferencë të mjaftueshme që Shkëndija të shpallet kampion

Në fund të vitit kalendarik 2017, “infosport.mk” ka marrë opinionin edhe të gazetarëve, si njerëzit që e prekin çdo ditë problematikën, suksesin apo ecurinë e futbollit. Një ndër njohësit më të mirë të futbollit vendor, Reshat Ibrahimi, ndryshe gazetar i “Lajm”, ka analizuar pikët më të rëndësishme të kampionatit elitarë në

Intervistë për “infOSport.mk”, Argjend Beqiri: Ka ardh koha që Shkëndija të bëhet kampion

Liga e Parë Futbollistike e Maqedonisë aktualisht ndodhet në pushim. Në 18 javë të zhvilluara Shkëndija dhe gjitha skuadrat tjera dhanë maksimumin, mirëpo ishte skuadra tetovare e udhëhequr nga Qatip Osmani që në fund tuboi më shumë pikë se gjitha skuadrat tjera. Legjenda e FC Shkupit, Argjend Beqiri, në një intervistë

E ardhmja e Lenës! Për “infOSport.mk” tregon opsionet e kufizuara

Largimi nga Teuta e ka kompromentuar shumë të ardhmen e mesfushorit strugan Nijas Lena, njofton “infOSport.mk”. Ai ditë më parë prishi kontratën me skuadrën durrësake, mirëpo me këtë vendim ai ka komplikuar të ardhmen e tij, pasi tashmë mundësitë për të zgjedhur ekipin e ri janë shumë të pakta. Lena nuk

Bomba e merkatos së janarit: Mërgim Mavraj i bashkohet Fenerbahçes

Kampionati turk nga viti 2018-të mund të jetë i pasuruar edhe për ndonjë futbollist shqiptarë. Pas interesimit të Istanbul Bashakshehir për shërbimet e Armando Sadikut, janë edhe gjigandët e Fenerbahçes që kanë shprehur interesim për shërbimet e mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj. Madje mediat turke e bëjnë fakt të kryer

Liderët e Bashakshehir vihen pas Armando Sadikut

Armando Sadiku shumë lehtë mund të ndodhë që karrierën e tij ta vazhdoj në Superligën turke, te liderët aktual të Istanbul Bashakshehir. Siç raporton portali "skor.sozcu.com.tr", klubi turk ka ofruar 900 mijë euro në sezon për bomberin shqiptar, i cili nuk po kalon momentet e tij më të mira me fanellën

Barazim zhgënjyes i Arsenalit ndaj Uest Bromuiçit (VIDEO)

Arsenali ka barazuar 1:1 në transfertën ndaj Uest Bromuiç Albionit në ndeshjen e fundit të këtij viti në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. Londinezët avansuan të parët në këtë ndeshje 7 minuta para fundit të takimit, kur Aleksis Sançez ekzekutoi një goditje dënimi, ndërsa topi i devijuar nga ana e futbollistit kundërshtarë,

Gjigandët e Nike “konfirmojnë” transferimin e Kutinjos te Barcelona

Thashethemet dhe lajmet e ndryshme të plasuara nëpër media rreth transferimit të Filipe Kutinjos vazhdojnë me të madhe edhe vetëm një ditë para fillimit të merkatos së janarit. Një arsye e fortë për të intensifikuar këto thashetheme dhe se ky transferim është shumë afër, është bërë edhe kompania sportive “Nike”, e

Aleksis Sançez te Siti! Ja përgjigja e Guardiolas

Mançester Siti gjatë ditës së sotme luajti vetëm baraz pa gola ndaj Kristal Palas në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë skuadra e trajnerit Roj Hoxhson ndali serinë prej 18 fitoreve të njëpasnjëshme të “pasanikëve” nga Mançesteri, ndërsa përveç që humbi dy pikë, Siti në këtë ndeshje humbi edhe dy

Trajner gjerman në krye të Kukësit!

Skuadra e Kukësit aktualisht është pa trajner, dhe i njëjti pritet të zyrtarizohet vetëm në ditët e para të janarit të vitit 2018-të, njofton “infOSport.mk”. Pas shkarkimit të serbit Milinkoviç, numri një i Kukësit, Safet Gjici, ende nuk ka vendosur për pasuesin e tij, ndërsa i njëjti do të bëhet i