Ndeshja PSZH-Bashakshehir me orar dhe arbitra të ri

Tashmë është mësuar edhe zyrtarisht se kur do të zhvillohet ndeshja e ndërprerë mbrëmë e Ligës së Kampionëve midis Paris Sen Zhermenit dhe Istanbul Bashakshehirit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në “Parkun e Princërve” u ndërpre në minutën e 14-të, pasi arbitri i katërt Sebastian Kultesku, ndihmës trajnerit të skuadrës turke,

Merret vendimi për ndeshjen e ndërprerë, PSZh-Bashakshehir

Ndeshja ndërmjet PSZh-së dhe Bashakshehirit është ndërprerë, për shkak racizmit të treguar nga ana e arbitrit të katërt rumun, Sebastian Kultesko, gjë kjo që shtyu të dyja skuadrat të braktisin fushën dhe të ju drejtohen dhomave të zhveshjes. Ndërkohë informacionet e fundit nga Parisi, thonë se ndeshja do të rinisë sërish,

FC Shkupi për ndeshjet e Liga Europa huazon një futbollistë nga kampionët e Bashakshehir

FC Shkupi të enjten (nesër) do të zhvillojë ndeshjen e raundit të parë eliminatorë në kuadër të Liga Europa përballë skuadrës së Neftçi Baku nga Azerbejxhani, njofton “infOSport.mk”. Për këtë ndeshje trajneri Muharem Bajrami do të ketë në disponim edhe një përforcim të ri, që vjen nga rradhët e skuadrës kampione

E bujshme, Bashakshehiri në ndjekje të Jasir Asanit

Jasir Asani sezonin e ri me fanellën e Partizanit në Superligën shqiptare e ka nisur në mënyrën më të mirë. Futbollisti shkupjan është një titullarë i padiskutueshëm në ekipin e trajnerit Skender Gega, ndërsa paraqitjet e tij bindëse kanë rënë edhe në syrin e drejtuesve të skuadrës së njohur turke