Skënderbeu gati të rikthejë edhe sulmuesin e Rabotniçkit, Gofri!

Dënimi nga ana e UEFA-s për Skënderbeun, ka bërë që disa nga futbollistët më të mirë të kësaj skuadre të largohen dhe ti japin lamtumirën skuadrës korçare, që tashmë po mbështetet tek futbollistët e saj të huazuar nëpër skuadra të ndryshme, si në Shqipëri, ashtu edhe jashtë saj, njofton “infOSport.mk”. Pas

Botërori vazhdon pa dy futbollistët më të mirë në Botë

Botërori “Rusi 2018” do të vazhdojë pa dy futbollistët më të mirë në Botë, Kristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, njofton “infOSport.mk”. Pasi më herët Franca eliminoi Argjentinën e Lionel Messit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales, vetëm pak çaste më parë Botërorit në Rusi lamtumirën i’a dha edhe Kristiano

Suarez dhe Kavani vazhdojnë, Ronaldo kthehet në shpi (VIDEO)

Uruguai është çerekfinalisti i dytë në kuadër të Botërorit “Rusi 2018”, pasi në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales arriti që të mposhtë kampionët e Europës, Portugalinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Figurë qendrore në fitoren e uruguaianëve ishte sulmuesi Edinson Kavani, i cili shënoi të dy golat, nga një

Pepe barazon, por Kavani sërish reagon (VIDEO)

Uruguaia dhe Portugalia po zhvillojnë një super pjesë të dytë, ku të dyja skuadrat brenda 18 minutave të para arritën që të shënojnë nga një gol, njofton “infOSport.mk”. Ishte mbrojtësi i Beshiktashit, Pepe, ai i cili në minutën e 55-të me kokë barazoi shifrat në 1:1, duke iu kundërpërgjigjur atij goli

Rabotniçki dhe Domzhale u ndanë në barazim, Fazliu titullar

Rabotniçki dhe Domzhale u ndanë miqësisht në miqësoren e zhvilluar sot në Domzhale, njofton “infOSport.mk”. 1:1 ishte rezultati përfundimtarë i këtij takimi, ndërsa ishte ky barazimi i parë në ndeshjen e 5-të kontrolluese që “romantikët” e zhvilluan në kuadër të fazës së përgatitjeve që po i zhvillojnë në Slloveni. Deri më

Vardari barazoi me Celjen

Vardari gjatë ditës së sotme ka zhvilluar edhe ndeshjen e fundit në kuadër të fazës përgatitore në Slloveni, njofton “infOSport.mk”. Nënkampionët e vendit barazuan 1:1 me skuadrën sllovene të Celjes, që njëherit ishte edhe barazimi i tretë nga gjithsej 7 ndeshje që të besuarit e trajnerit Boban Babunski i zhvilluan

Suarez asiston, Kavani shënon, Uruguai avanson (VIDEO)

Është hapur ndeshja që po zhvillohet në këto momente në Soçi midis Uruguait dhe Portugalisë, njofton “infOSport.mk”. Janë uruguaianët që shënuan të parët në këtë ndeshje me anë të Edinson Kavanit, i cili në minutën e 7-të  mjaft mirë shfrytëzoi një harkim nga ana e Luis Suarez dhe nga afërsia arriti

Interi i ofron Kandrevën Uest Hamit

Skuadra e Interit i ka ofruar Antonio Kandrevën Uest Hamit anglez, njoftojnë mediat në Itali, përcjellë “infOSport.mk”.  Reprezentuesi italian kaloi një sezon zhgënjyes në “Xhuzepe Meaca”, edhe përkundër faktit se “zikaltërit” u kualifikuan në Ligën e Kampionëve. https://twitter.com/WHUFCFZ/status/1012824753676210176 Kandreva nuk arriti që të shënojë asnjë gol në kampanjën e fundit, ndërsa edhe