Messi me shokët i mbajtën leksion futbolli kampiones së Europës, Italisë (VIDEO)

Argjentina i ka mbajtur leksion futbolli Italisë, duke i mundur me rezultatin 3:0 “axurrët” në ndeshjen finale për trofeun "Finalissima", njofton “infOSport.mk”. Golat nga “Uembli” në Londër për argjentinasit i realizuan, Lautaro Martinez (28’),  Anhel Di Maria (45’) dhe Paolo Dybala (90’). Megjithatë rezultati nuk pasqyron dominimin e plotë të “gauçosëve” në

Tifozët e Barcelonës hidhen para makinës së Messit teksa largohet nga “Kamp Nou”

Pas përfundimit të fjalimit mes lotëve në konferencën për shtyp, Lionel Messi u largua me familjen për herë të fundit nga “Kamp Nou”. Tifozët “katalunas” e prisnin me padurim jashtë stadiumit për ta përshëndetur për herë të fundit Messin dhe për t’i thënë lamtumirë. Në momentin e përfundimit të konferencës, teksa Messi

Erdhi si fëmijë dhe largohet si një legjendë, shihni shifrat e frikshme të Messit te Barcelona

Mbrëmë plasi një bombë e papritur! Lionel Messi nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës! Klubi katalunas doli me një njoftim zyrtar, ku njoftoi “divorcin” me yllin argjentinas për arsye financiare. Shkoi fëmijë dhe u largua legjendë, por cilat janë statistikat e Mesit me klubin që shkroi historinë e futbollit?

Pritja mbaroi! Argjentina dhe Messi ngritën lartë trofeun e shumëpritur të “Copa America” (VIDEO)

Pritja për Argjentinën dhe Lionel Messin mbaroi! “Gauçosët” fituan trofeun e Copa America, pasi në finalen e madhe të zhvilluar në stadiumin legjendar “Marakana” mundën Brazilin me rezultatin minimal 1:0, falë golit të shënuar nga Anhel Di Maria në minutën e 22-të, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj Argjentinas fitoi këtë trofe për herë