Çfarë është skautimi dhe sa i rëndësishëm është ky rol në futbollin modern?

Me modernizimin dhe globalizimin e futbollit dhe ekonomisë së klubeve të futbollit, scouting është rritur në rritje dhe rëndësi te madhe. Konkurrenca për kërkimin e talenteve të rinj është jashtëzakonisht nje pune e rendesishme dhe shume e veçante. Edhe pse është e vështirë të përcaktosh mbizotërimin e zbuluesve në futbollin modern,

Trim Lum në bashkëpunim me ambasadën italiane në Shkup solli legjendat e futbollit botëror

Nën organizim të Kompanisë së njohur të ndërtimtarisë në vendin tonë,  “Trim Lum”, që njëherit është edhe financuesi kryesor i skuadrës kampione në fuqi të Struga Trim Lum, në bashkëpunim edhe me ambasadën italiane këtu në Shkup dhe Federatën e futbollit të Maqedonisë, sot në Qendrën Multimediale, “Mala Stanica” në

Trim Lum në bashkëpunim me ambasadën italiane dhe FFM-në, në Shkup sjellë ekspozitën Paolo Rossi dhe Legjendat e futbollit botëror

Duke filluar nga data 8 prill (sot) e deri me datë 21 prill në Qendrën Multimediale, “Mala Stanica” në Shkup, në bashkëpunim midis kompanisë së mirënjohur në vend “Trim Lum”, ambasadës italiane në Shkup dhe Federatës së Futbollit të  Maqedonisë së Veriut, do të mbahet ekspozita në kujtim të Paolo

Zbulohen shifrat, ja sa para do t’i fitojë Tajson për meçin e korrikut

Ish-kampioni i botës në boksin profesionist, Majk Tajson do t’i kthehet ringut gjatë kësaj vere. Legjenda e boksit do të përballet me sensacionin e rrjeteve sociale, i cili ka kaluar në boksin profesionist, Jake Paul, në meçin që do të luhet në stadiumin ikonik “AT&T Stadium” në Arlington, Teksas. Tajson, meçin e

Klodian Duro tha se kishte dhunuar gruan, kërcënoi edhe banorët! Skualifikohet nga “Big Brother”

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Klodian Duro, është përjashtuar nga gara e "Big Brother VIP-Shqipëri", pasi i njëjti kishte deklaruar se kishte rrahur gruan, ndërsa ka kërcënuar dhe banorët duke thënë të tregojnë kujdes, pasi nëse ai pi disa gota raki, mund të bëhet i dhunshëm. “Klodian Duro skualifikohet nga “Big Brother

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare, Klodian Duro, banori më i ri i “Big Brother”

Ish futbollisti i Kombëtares shqiptare, Klodian Duro, është banori më i ri i "Big Brother Albania VIP 3". Ish-lojtari i Kombëtares shqiptare dhe trajneri i disa klubeve ka vendosur të izolohet në shtëpinë më të famshme të Shqipërisë. Nëse aventura e tij shkon mirë, Duro pritet të izolohet mbi 100 ditë

Komuniteti sportiv në vend humb punëtorin shumëvjeçar, Enver Sulejmanin

Mëngjesin e sotëm nga kjo Botë u largua punëtori shumëvjeçar sportiv nga Xhepçishti i Tetovës, Enver Sulejmani. I ndjeri do të mbahet mend gjatë kohë për ngritjet e themeleve të Shkëndijës së Tetovës në vitet e 90-ta, e më pas edhe si kontribues te klubi tjetër tetovar, KF Renova, që

Dijan Ajrullahu, futbollisti i lindur në një familje artistësh muzikor

Dijani, një djalë i vogël me një talent të madh. Ai është vetëm 9 vjec, por punon për ëndrrën e tij si të ishte një i rritur. Një futbollist shumë i talentuar, i lindur në një familje artistësh muzikor. Për Dijanin fusha e futbollit është kthyer në një shtëpi të dytë,