Super gjest i Gjimshitit, ndihmon familjet në nevojë në Luginën e Preshevës!

Berat Gjimshtiti përveç që është shndërruar në një pikë kyçe në formacionin e kombëtares shqiptare, 29-vjeçari me origjinë nga Lugina e Preshevës, është një lider i padiskutueshëm edhe te Atalanta. Mirëpo si duket, Gjimshiti nuk po tregohet i madh vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj. Futbollisti i kombëtares

Boksieri shqiptar theret për vdekje në Gjermani

Të shtunën në mëngjes punonjësit në stacionin e trenit Gunzenhauser në Gjermani kishin gjetur një person pa shenja jete. Ai gjendej në hekurudhë dhe me plagë të marra nga një mjet i mprehtë. Është zbuluar se bëhet fjala për ish-kampionin në boks për zonën e Norbayerit të Gjermanisë, boksierin me rrënjë

Pako me dhurata për fëmijët me nevoja të veçanta të Strugës nga kampionët e Struga Trim Lum

Në ambientet e Qendrës së fëmijëve me nevoja të veçanta në Strugë sot qëndruan disa nga futbollistët e Struga Trim Lum. Ata si çdo vit, edhe këtë vit me rastin e festave të fundvitit ju shpërndanë paketa gjithë fëmijëve të kësaj qendre. Prezenca e futbollistëve të ekipit të Struga Trim Lum gëzoi

Agim Ademi dhuron një shtëpi për një familje nevojtare

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka marrë pjesë të mërkurën mbrëma në ceremoninë e 13-vjetorit të themelimit të Shoqatës Bamirëse “Jetimat e Ballkanit”. Ademi në Facebook ka njoftuar se ka dhuruar një shtëpi për një familje nevojtare në fundvit. I pari i shtëpisë së futbollit të Kosovës tha

Modriç zemërgjërë, ju dhuron bashkëlojtarëve te Kroacia nga një orë dore “Rolex”

Luka Modriç pa dyshim se ka qenë lekomotiva kryesore te kombëtarja kroate në Kupën e Botës që aktualisht po zhvillohet në Katar. Kapiteni është një motivim shtesë edhe për bashkëlojtarët e tij, të cilët e respektojnë shumë brenda dhe jashtë fushës. Bashkëpunëtori i tij, Simon Bastiansen ka zbuluar se Modriç u ka

Kampion në fushë, kampion edhe jashtë saj, futbollistët e Struga Trim Lum shpëtojnë qenin që kishte rënë te Drini i Zi!

Sot në ujrat e ftohta të Drinit të Zi në Strugë, kishte rënë një qen, i cili i paaftë për të dalë në sipërfaqe sikur kërkonte ndihmë nga kalimtarë të rastit. Për fat të mirë, në afërsi u gjindën disa nga futbollistët kampion të Struga Trim Lum, të cilët epitetin e

Në një aksident të rëndë trafiku në Bullgari, humb jetën babai i futbollistit të njohur të Shkëndijës!

Një veturë e tipit BMW me shtetas nga Maqedonia, mëngjesin e sotëm ka hyrë në korsinë për në rrugën kryesore dhe është përplasur kokë më kokë me një kamion tip “Stayer”. Në makinë udhëtonin tre persona shtetas të Maqesonisë, ku si pasojë jetën kishte humbur 41 vjeçari S.E. i cili njëherit

Vëllezëirit Ramadani, dy simpatikët e Shkëndijës që edhe pse në moshë të re po lëjnë gjurmë

Shkëndija të dielën në Shkup mundi Makedonija GJ.P me rezultatin 3:1, duke mbajtur hapin me dy skuadrat e para në renditje, Struga Trim Lumin dhe FC Shkupin, shkruan “infOSport.mk”. Shkëndija në këtë ndeshje ishte dukshëm kundërshtarë më i mirë, ku në qendër të vëmendjes doli të jetë sulmuesi Lupçe Doriev me

Nesër i jepet lamtumira e fundit futbollistit 17-vjeçar të Trepça 89’, Erion Kajtazi!

Ish-futbollisti i Trepçës ’89, Erion Kajtazi, që vdiq sot nga një arrest kardiak, do të varroset nesër. Lajmin e ka bërë të ditur një familjar i tij, Shkumbin Kajtazi, i cili tha se varrimi do të bëhet në ora 14:30. “Miq e familjarë, djali ma i mirë i familjes, Erioni, na la