Lacio falë Strakoshës kualifikohet në gjysmëfinale (VIDEO)

Lacio është udhëtuesi i fundit për në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë, pasi sonte në ‘Xhuzepe Meaca’ falë super Strakoshës arriti që të eliminojë Interin midis ‘Xhuzepe Meaca’, njofton ‘infOSport.mk. Portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha priti dy penalti vendimtare në ruletin e 11-të metërshave, duke pasur parasysh se ndeshja

Bojan Kërkiç vazhdon karrierën në Superligën turke

Skuadra turke e Sivaspor ka bërë një transferim të papritur, teksa ka angazhuar sulmuesin spanjoll të Stouk Sitit, Bojan Kërkiç, njofton ‘Turkish Football Neës’, përcjellë ‘infOSport.mk’. Kërkiç është një fëmijë i Barcelonës, i cili me fanellën ‘blaugrana’ brenda 4 viteve ka regjistruar 104 ndeshje dhe 26 gola. Së fundmi ai ishte

Galatasaraj transferoi sulmuesin me statistikat më të mira në Europë

Skuadra kampione në fuqi e Turqisë, Galatasaraji gjatë ditës së sotme ka prezantuar një super përforcim. Bëhet fjalë për Mbaje Dianje, senegalezin 27-vjeçar i cili te gjigandët turq vjen nga rradhët e Kasimpasha, me të cilën skuadër u bë hit në Superligën turke, duke sënuar 20 gola në 17 ndeshje. Statistika

Rekord historik! 48.121 tifozë të pranishëm në ndeshje futbolli të femrave në ‘San Mamesh’

Ndeshja ndërmjet Atletik Bilbaos dhe Atletiko Madridit në konkurencën e femrave ka shënuar një rekord historik në futbollin botëror. Kjo ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Mbretit në stadiumin ‘San Mamesh’ mblodhi plotë 48.121, duke thyer rekordin e vendosur në vitin 2003, sërish nga Atletik Bilbao, kur ndeshjen

Valdet Rama te Kukësi, zbulohet paga marramendëse e kosovarit!

Valdet Rama është zyrtarisht një futbollistë i ri i Kukësit. Mesfushori kosovar gjatë ditës së sotme firmosi kontratë 6 mujore me skuadrën kuksiane, e cila edhe këtë vit pretendon për titullin e kampionit në Superligën shqiptare. Pa dyshim është ky një ndër emrat më të bujshëm në këtë merkato, ndërsa siç

Konfirmohen 10 ndeshjet e përfaqësueses së Kosovës për vitin 2019-të

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll gjatë vitit 2019-të do të zhvillojë gjithsej 10 përballje. 8 prej tyre do të jenë në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020, ndërsa gjithashtu në këtë vit kalendarik do të zhvillojë edhe dy takime miqësore, përfshirë këtu edhe miqësoren e 21 marsit kundër Danimarkës në

Të dielën nis turneu  “Dëshmorët e kombit Haraçina 2001”,

Të dielën, në  palestrën e sporteve “Skënderbeu” në Haraçinë do hedhet shorti  për turneun e 2-të përkujtimor i minifutbollit  “Dëshmorët e kombit Haraçina 2001”, i cili organizohet nga familjarët e dëshmorëve të Haraçinës. Këshilli organizativ sot bëri të ditur se  të gjitha të ardhurat nga ky turne do të ndahen për

ZYRTARE, Valdet Rama prezantohet te Kukësi

Kukësi gjatë ditës së sotme ka prezantuar goditjen e madhe në merkato, ish reprezentuesin shqiptarë, Valdet Rama. Futbollisti me origjinë nga Kosova, i cili nuk luan futboll prej një viti me skuadrën nga Verilindja e Shqipërisë ka firmosur kontratë deri në fund të këtij edicioni, me opsion rinovimi edhe për një