Interi sërish vihet pas shërbimeve të mbrojtësit spanjoll të Çelzit!

Interi është vënë sërish pas shërbimeve të spanjollit Markos Alonso,  që aktualisht është pjesë e skuadrës gjigande angleze të Çelzit. Skuadra kampione e Italisë po tenton të transferojë spanjollin që disa afate, mirëpo “Blutë” e Londrës nuk e kanë lejuar largimin e tij. Skuadra londineze i ka bërë të ditur Interit se

Interi gati për revolucion, largohen 6 sulmues, vjen një i ri nga Xhenoa!

Interi po mendon të afrojë një sulmues të ri gjatë kësaj merkatoje. Duke parë se dyshja, Lukaku-Lautaro janë të paprekshëm në formacion, drejtuesit po kërkojnë që të gjejnë zëvendësuesit e tyre. Sançez e Pinamonti, si dhe të rinjtë Salsedo, Colidio, Mulattieri e Satriano janë vendosur në merkato nga zikaltërit dhe pritet

Skuadrat gjigande në Itali me trajner të ri, Simone Inzaghi te Interi, Allegri te Juventusi

Simone Inzaghi edhe zyrtarisht ka nënshkruar kontratë me Interin, duke zëvendësuar në këtë post trajnerin Antonio Konte. Trajneri i deritanishëm i Lacios me kampionët në fuqi të Italisë ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2023. Këtë gjë e ka konfirmuar eksperti i transferimeve, Fabricio Romano. https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1398387300074131461?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1398387300074131461%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.gazetasheshi.com%2Flajmi-i-fundit-simone-inzaghi-trajner-i-ri-i-interit%2F Ndërkohë pas largimit të Andrea Pirlos,

ZYRTARE, Antonio Konte largohet nga Interi

Edhe pse Interi e ndërpreu dominimin 9-vjeçar të Juventusit në futbollin italian, duke fituar titullin kampion, ariktekti i këtij suksesi të jashtëzakonshëm të “zikaltërve”, Antonio Konte do të largohet nga “Xhuzepe Meaca”, konfirmuan nga klubi nga Milano. Klubi dhe Konte u dakorduan që të ndërpresin bashkëpunim me pëlqim të dyanshëm, ndërsa