Shkëndija mes Kontes dhe Lautaros, e ardhmja e argjentinasit në dyshim

Shkëndija në stol midis Antonio Kontes dhe Lautaro Martinezit. Pavarësisht se Interi është shpallur kampion i Italisë pas dominimit 9-vjeçar të Juventusit, sulmuesi argjentinas dëshironte të linte firmën e tij edhe në ndeshjen kundër Romës. Sidoqoftë, Lautaro nuk ishte në gjendje të gjente rrugën drejt golit, i aktivizuar në minutën e

E thonë statistikat, Interi i Kontes më i mirë se ai i Murinjos!

Inter i Antonio Kontes ka mesatarisht më shumë pikë sesa skuadra e Hoze Murinjos që në vitin 2010 kishte fituar tripletën. Ky fakt konfirmohet nga statistikat e fundit. “Special One” kishte një mesatare 2.15 pikë për ndeshje atë sezon, ndërsa Konte ka mesatare 2.46 pikë këtë sezon. Megjithatë përkundër kësaj dyshe, dy janë