Voska Sport fiton derbin ndaj Pelisterit në regji të Izair Eminit (VIDEO)

Voska Sport ka regjistruar një ndër fitoret më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mundur Pelisterin, një ndër skuadrat pretendente për inkuadrim në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shqiptare nga Ohri para tifozëve të vetë shënoi fitore 2:0, falë dy golëshit të kapitenit Izair Emini, që realizoi nga një gol

Super lajm për Voska Sport, Behar Fetahi do të paraqitet në derbin ndaj Pelisterit!

Voska Sport gjatë ditës së sotme do të zhvillojë një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit. Skuadra shqiptare nga Ohri në ndeshjen e fundit të javës së 21-të në Ligën e Dytë do të mirëpret Pelisterin, një skuadër tjetër kjo pretendente për inkuadrim në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Dhe

E mërkura në futbollin vendor sjellë super derbin e Ligës së Dytë, Voska Sport-Pelisteri

E mërkura në futbollin vendor do të sjellë super derbin e Ligës së Dytë midis Voska Sport dhe Pelisterit, me të cilën ndeshje edhe zyrtarisht mbyllet java e 21-të, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja skuadrat po shkëlqejnë në stinorin pranveror, duke regjistruar 4 fitore dhe vetëm një barazim në 5 ndeshjet

Numri 1 i Voska Sport, Nefi Useini bashkë me Brajan Din vizituan Komunën e Ohrit

Ish-sulmuesi i kombëtares së Anglisë dhe i klubeve të famshme si Lids Junajted, Shefilld Junajted, Midëlzbrou, Uest Ham, Sanderlend dhe Benfika, Brajan Din, ka qenë mysafir special i KF Voska Sport, ku është mirëpritur nga pronari i klubit, Nefi Useini. Arsyeja e vizitës së Brajan Din, ishte njoftimi për së afërmi

Caktohen arbitrët në Ligën e Dytë, Josip Barton kryesori i derbit Voska Sport – Pelister

Ndeshjet e javës së 21-të në Ligën e Dytë futbollistike do të zhvillohen në tre ditë të ndryshme, edhe atë duke filluar nga e shtunja, për të përfunduar me super derbin e së mërkurës në Ohër midis Voska Sport dhe Pelisterit, njofton “infOSport.mk”. Këtë ndeshje do ta referojë arbitri shkupjan Josip

Takimi Kurti-Vuçiç të shtunën në Ohër, shtyhet derbi midis Voska Sport dhe Pelisterit!

Të shtunën më 18 mars në Ohër, Kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të mbajnë takimin e radhës në kuadër të procesit të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë. Ky takim shumë i rëndësishëm ka ndikuar edhe në ndryshimin e datës së ndeshjes derbi të Ligës së Dytë midis

Ish futbollisti i njohur anglez Brajan Din mysafir special i Voska Sport

Drejtuesit e Voska Sport me në krye presidentin Nefi Useinin, gjatë pasditës së sotme kanë pritur në një takim pune ish futbollistin e njohur anglez, Brajan Din. Në këtë takim u fol në përgjithësi për sportin në Maqedoni, e në veçanti futbollin, duke lënë hapësirë që në të ardhmen të ketë

Merdijan Ramadani rezulton deçiziv në fitoren e Lokomotivës në Vinicë (VIDEO)

Skuadra e Lokomotivës ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në transfertën në Vinicë, duke mundur minimalisht 1:0 skuadrën e Slloga-s, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e fundit e javës së 18-të në Ligën e Dytë, pas së cilës Lokomotiva vazhdon të mbetet jashtë zonës së rrezikut. Deçiziv në fitoren e

Trajneri i Voska Sport, Berat Imeri, i kënaqur me fitoren ndaj Sasa-s

Voska Sport në ndeshjen e javës së 18-të në Ligën e Dytë shënoi fitore 4:0 përballë skuadrës nga Kamenica, Sasa, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e udhëhequr nga strategu tetovar, Berat Imeri, edhe përkundër shiut të rrëmbyeshëm, treguan një lojë shumë të mirë, duke mos e diskutuar në asnjë moment fitoren. “Fitore shumë e

Voska Sport demolon Sasa-n, Behar Fetahi sërish në element

Voska Sport ka shënuar fitore 4:0 përballë skuadrës nga Kamenica, Sasa, në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Edhe në këtë ndeshje në element te skuadra shqiptare nga Ohri doli të jetë shkupjani, Behar Fetahi, i cili realizoi dy gola, nga një në secilën