Ish trajneri legjendar i FC Shkupit merr drejtimin e Kozhuvit!

Ish trajneri legjendar i FC Shkupit, i cili një periudhë luante edhe rolin e seleksionuesit te përfaqësuesja e Maqedonisë, Gjore Jovanovski, sezonin e ri do të udhëheq ekipin e Kozhuvit, që bënë gara në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Trajneri me shumë përvojë te Kozhuvi do të zëvendësojë Vase Beqarov, i

Voska Sport arrinë marrëveshje me Cuculin!

Voska Sport vazhdon me përforcimin e skuadrës në prag të startit të përgatitjeve për sezonin e ri futbollistik. Pas portierit Valon Neziri, Almir Rexhepit, Arlind Alitit, Ylbr Beqirit dhe Ensar Lumës, siç mëson “infOSport.mk”, skuadrës shqiptare nga Ohri së fundmi i është bashkuar Ajradin Cuculi. Bëhet fjalë për një mbrojtës me shumë

Njihuni me 16 skuadrat e Ligës së Dytë unike, 4 prej tyre shqiptare

Me zhvillimin e ndeshjeve të balotazhit të mërkurën, për inkuadrim në Ligën e Dytë, edhe zyrtarisht tashmë janë bërë të ditura 16 skuadrat që do të garojnë në një ligë unike, dhe jo si viteve tjera që ishin të ndara në dy Konferenca, atë të Lindjes dhe Perëndimit, me nga

Arbitra strugan për ndeshjen KF Arsimi – Ovçe Pole

Me ndeshjet e sotme edhe zyrtarisht mbyllen të gjitha ndeshjet futbollistike të edicionit të kaluar në futbollin tonë vendor. E mërkura është e rezervuar për dy ndeshjet e balotazhit, përmes të cilave 4 skuadrat pjesëmarrëse do të kërkojnë që të plotësojnë dy vendet e fundit për edicionin e ardhshëm në

Një tjetër futbollistë i dalë nga shkolla e Shkëndijës i bashkohet Voska Sportit!

Voska Sport me emërimin e trajnerit Berat Imeri, si duket ka ndryshuar strategji, ndërsa kjo vërehet më së miri me emrat që përfliten si përforcime për sezonin e ri. Për dallim nga viti i kaluar, kur në rradhët e saja transferonte futbollistë me emra dhe me peshë, këtë vit kjo

Voska Sport zgjedh çështjen e portierit!

Valon Neziri është emri i rradhës që i bashkohet skuadrës së Voska Sport, thonë burime të afërta pranë “infOSport.mk”. Gardiani 28-vjeçar së fundmi ishte pjesë e Besës së Dobërdollit, mirëpo pas ndodhive të fundit dhe paqartësive rreth sponzorit të ri te kjo skuadër, i njëjti ka vendosur të ndryshojë ambient

Ohrid Lihnidos pasurohet me dy talentë shqiptarë dhe sulmuesin e Voska Sport

Ohrid Lihnidos gjatë ditës së sotme ka njoftuar për përforcimet e para në prag të edicionit të ri në Ligën e Dytë unike, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e skuadrës nga Ohri do të jenë edhe dy talentët shqiptarë Mirlind Dauti dhe Hadis Tairi, të cilët së fundmi ishin pjesë e skuadrës së