Sot hidhet shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Parë

Sot në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë me fillim në ora 12:00 do të hidhet shorti për ndeshjet e balotazhit për inkuadrim në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. 4 skuadra janë gjithsej në garë, teksa vetëm dy prej tyre do të mund të luajnë në Ligën e Parë. Fjala

Adentunxhi “Këpuca e Artë” në Ligën e Parë, Izair Emini në Ligën e Dytë

Fundjavën që lamë pas uli siparin sezoni i rregullt në futbollin vendor, Liga e Parë dhe Liga e Dytë, njofton “infOSport.mk”. FC Shkupi siç dihej që më herët u shpall kampion në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, ndërkohë rikthimin në Ligën e Parë e siguruan dy skuadrat

Emini: Mjaft festuam, tani detyra jonë është të shkruajmë historinë në balotazhin e 22 majit

Izair Emini pa dyshim se ishte violina e parë te skuadra e Voska Sport, me të cilën skuadër gjatë sezonit të rregullt në Ligën e Dytë – Perëndim, arritën që të dalin nënkampion, duke fituar të drejtën të luajnë në ndeshjen e balotazhit të 22 majit, përmes së cilës do

Lamallari dhe Aliji vitin tjetër pjesë e elitës me Sileksin! (VIDEO)

Sileksi sezonin e ri do të luaj në Ligën e Parë, ndërsa pjesë e këtij suksesi të skuadrës nga Kratova këtë edicion ishte edhe dyshja shqiptare, Arsim Lamallari dhe Burhan Aliji, njofton “infOSport.mk”. Që të dy zhvilluan një super sezon me fanellën e skuadrës 3 herë kampione të Maqedonisë, që shumë

Voska dhe Nefi Useini “fluturojnë”, Vardari i “famshëm” ende në komë (VIDEO)

Voska Sport të shtunën në Kratovë barazoi 1:1 përballë Sileksit, rezultat ky që i mjaftoi skuadrës nga Ohri për të siguruar pozitën e dytë në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Tashmë ekipi shqiptarë nga Ohri me 22 maj do të luaj në ndeshjen e balotazhit, ndaj njërës prej skuadrave

Voska Sport barazon dhe në balotazh shkon, Vardari në ligën e dytë sërish do vallëzon

Voska Sport ka arritur qëllimin për të mos humbur në Kratovë, duke barazuar 1:1 me Sileksin dhe duke siguruar pozitën e dytë në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shqiptare nga qyteti i bukur i Ohrit në këtë mënyrë fiton të drejtën për të luajtur në ndeshjen e balotazhit

“Garda e nderit” nga futbollistët e Voska Sport për Sileksin që edicionin e ardhshëm do të luaj në Ligën e Parë

Në Kratovë para pak minutave filloi ndeshja derbi e javës së fundit në Ligën e Dytë – Perëndim, midis Sileksit dhe Voska Sport, njofton “infOSport.mk”. Nëse skuadra vendase ka siguruar kualifikimin në Ligën e Parë, një gjë e tillë nuk mund të thuhet edhe për Voska Sport, skuadër kjo që sot