Armando Sadiku vijon të shkëlqejë sërish te Bolivari

Pas dopietës në fundjavë me Bolivarin, Armando Sadiku është rikthyer përsëri protagonist për skuadrën e tij. Sulmuesi i Kombëtares ka qenë protagonist tek tyë dy golat e Bolivarit, në ndeshjen ndaj Uilsterman, e cila u mbyll në barazim 2:2, e vlefshme për Kupën Sudamerikana. Fillimisht në minutën e 23-të, Sadiku fitoi penallti,

Armando Dobra vijon të shkëlqejë në Angli (VIDEO)

Armando Dobra ka lënë gjurmë në ndeshjen e fundit me skuadrën e tij, Ipsuiç Taun. Talenti i Shqipërisë kishte vendosur bast me trajnerin në fillimin e sezonit duke dalë kundër dëshirës së teknikut për t’u huazuar në një tjetër skuadër që të merrte më shumë minuta. Futbollisti shqiptar ishte i bindur

Mërgim Vojvoda shpërthen në fund, gjen golin e dytë me Torinon (VIDEO)

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda ka gjetur edhe golin e dytë në Seria A. Kosovari ka shënuar gol në barazimin 1:1 të skuadrës së tij Torino përballë Hellas Veronas në transfertë. Vojvoda golin e epërsisë për Torinon e realizoi në minutën e 85-të, mirëpo fatkeqësisht, pas tre minutave, Dimarko barazoi

Njihuni me futbollistët më të mirë shqiptarë që luajnë në kampionatet europiane

Berat Gjimshiti është shqiptari me performancën më të mirë në kompleks, krahasuar me të gjithë futbollistët e kombëtares shqiptare. Mirëpo, nuk mjafton me kaq, pasi qendërmbrojtësi i Atalantës, falë parametrave që ka regjistruar këtë edicion, e gjen veten në vend të 8-të, mes të gjithë futbollistëve në Serie A. Myrto Uzuni

Muriqi peshon gati sa Lukaku dhe Ibrahimoviç në “Serie A”

Transferimi i Vedat Muriqit te Lacio nga rradhët e Fenerbahçes u prit me shumë bujë, megjithatë edhe pse pritshmëritë ishin të mëdha për të në Serie A, afrimi te kryeqytetasit italian rezultoi si dështim i madh për Igli Taren. Pavarësisht krahasimeve të shumta që erdhën me Zlatan Ibrahimoviç në nisjen e

E bujshme, Hysaj mund të luaj bashkë me Suarez te Atl.Madridi

Skuadra gjigande spanjolle e Atletiko Madridit është i interesuar për nënshkrimin e mbrojtësit shqiptarë të Napolit, Elseid Hysaj. Skuadra e Diego Simeones është në kërkim të një mbrojtësi të krahut të djathtë, pas problemeve të kroatit Sime Vrshaljko, që ka probleme me gju. Simeone e sheh Kieran Trippier si zgjedhje e parë,

E bujshme, Ervin Skela emërohet trajner te skuadra e njohur gjermane ku kishte kaluar momente të mira të karrierës

Ish-mesfushori i Kombëtares shqiptare, Ervin Skela ka ndërmarrë hapin e madh në karrierë teksa është emëruar si trajner i skuadrës së U17 te Ajntrahti i Frankfurtit, te e cila skuadër kishte kaluar momente të mira të karrierës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë faqja e klubit gjerman, duke njoftuar për

Mërgim Vojvoda hero i Torinos, shënon golin e fitores ndaj Parmës

Më në fund golin e tij të parë në “Serie A” e ka gjetur edhe Mërgim Vojvoda, njofton “infOSport.mk”. Ylli i përfaqësueses së Kosovës doli të jetë heroi i skuadrës së Torinos, duke ndihmuar këtë skuadër për të shënuar fitore minimale 1:0 përballë Parmës në ndeshjen e fundit të javës

Cikalleshi fantastik, dopietë dhe asist për Konjaspor, VAR i mohon tripletën! (VIDEO)

Vazhdon forma e mirë e sulmuesit të Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, i cili të dielën ishte një ndër protagonistët kryesor në fitoren 5:1 të Konjaspor ndaj Karagumruk në kuadër të javës së 37-të në elitën e futbollit turk, njofton “infOSport.mk”. Cikalleshi përfitoi nga një rrëmujë në zonë në minutën e 61-të,

Salzburgu fiton Kupën e Austrisë, Berisha shënon në finalen e madhe

Salzburgu ka fituar Kupën e Austrisë për edicionin 2020/2021, teksa në finalen e madhe mposhti ekipin e LASK Linz me shifrat 3:0, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje finale, në mesin e golashënuesve u regjistrua edhe futbollisti shqiptarë, Mërgim Berisha, i cili njëherit i kishte hapur rrugë fitores së madhe të skuadrës