Kryeministri australian i prerë: “Nuk do ti lejohet hyrja i pavaksinuar as Djokoviçit”

Qeveria e Australisë i ka kërkuar shpjegim tenistit serb, Novak Djokoviç, i cili ka shmangur rregullat e kontrollit mjekësor me një vendim përjashtues për të marrë pjesë në “Australian Open”. Pjesëmarrja e tij në këtë event të rëndësishëm të tenisit mbetet ende në dyshim, kjo pasi ende nuk dihet se cili

Nadal dërmoi Djokoviç në finalen e “Roland Garros” duke fituar trofeun e 20 “Grand Slem”

Të mposhtësh Rafael Nadal në turneun Roland Garros është praktikisht një mision i pamundur për të gjithë tenistët e tjerë, madje edhe për vetë numrin 1 të botës. Kjo u pa në edicionin e këtij viti ku spanjolli u shfaq praktikisht perfekt teksa fitoi titullin e tij të 13 në këtë

“Roland Garros”, finalja vë përballë dy super tenistët, Nadal-Djokoviç

Rafael Nadal dhe Novak Djokoviç do të luajnë në finalen e madhe të këtij viti në “Roland Garros”. Tenisti spanjoll në gjysmëfinalen e parë mposhti 3-0, në sete 6-3, 6-3, 7-6 argjentinasin Diego Shvartzman. Vetëm një set vuajtje për 34-vjeçarin nga Majorka, që në këtë mënyrë siguroi finalen e 13-të në