“Selam Alejkum” nga gjuha e serbit Djokoviç (VIDEO)

Novak Djokoviç dhe Karlos Alkaraz patën një përballje mbrëmë një ndeshje ekspozite në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riad, ku fitoi spanjolli. Por rezultati kaloi në plan të dytë pasi Djokoviç iu drejtua tifozëve dhe organizatorëve të turneut të pranishëm pas ndeshjes me përshëndetjen e ngrohtë muslimane: “Selam Alejkum”, tha Djokoviç dhe shkaktoi ovacione

Djokoviç vjen me provokimin e rradhës, futet me këngë të pushtimit për Kosovën, vijnë reagimet e para, mirëpo jo nga pala shqiptare!

Novak Djokoviç, “miku i ngushtë” i këngëtares së njohur shqiptare, Rita Ora, vazhdon me provokimet e tij ndaj Kosovës, vendi në të cilin ka lindur. Tenisti kontrovers serb gjatë prezantimit së bashku me ekipin përfaqësues serb të tenisit në kuadër të “Davis Cup”, të enjtën u fut me këngë fashiste, adresuar

French Open, Djokoviç vazhdon me skandale, këtë herë shanë tifozët!

Tenisti serb Novak Djokoviq të premten ka zhvilluar ndeshjen e tretë në kuadër të “French Open”, ku regjistroi edhe një fitore të rradhës, duke mundur këtë herë spanjollin Davidoviç Fokina, me rezultatin 3:0, në sete 7:6, 7:6, 6:2. Mirëpo pavarësisht kësaj fitore, që doli të jetë e vështirë, serbi  vazhdoi me

Kryeministri australian i prerë: “Nuk do ti lejohet hyrja i pavaksinuar as Djokoviçit”

Qeveria e Australisë i ka kërkuar shpjegim tenistit serb, Novak Djokoviç, i cili ka shmangur rregullat e kontrollit mjekësor me një vendim përjashtues për të marrë pjesë në “Australian Open”. Pjesëmarrja e tij në këtë event të rëndësishëm të tenisit mbetet ende në dyshim, kjo pasi ende nuk dihet se cili

Nadal dërmoi Djokoviç në finalen e “Roland Garros” duke fituar trofeun e 20 “Grand Slem”

Të mposhtësh Rafael Nadal në turneun Roland Garros është praktikisht një mision i pamundur për të gjithë tenistët e tjerë, madje edhe për vetë numrin 1 të botës. Kjo u pa në edicionin e këtij viti ku spanjolli u shfaq praktikisht perfekt teksa fitoi titullin e tij të 13 në këtë