Roger Federer fiton Masters-in e Miamit

Roger Federer triumfoi në Mastersin e Miami-t, duke mundur thjesht dhe pa shumë vështirësi gjigantin amerikan John Isner. Më 23 mars tenisti zviceran ishte shumë pranë disfatës me tenistin Radu Albot, megjithatë pas humbjes së setit hapës në takimin me tenistin moldav Roger, fitoi 6 ndeshje radhazi, madje pa humbur

Nadal, ne të tre jemi drejt fundit

Në një intervistë për mediat spanjolle, tenisti numër 2 në Botë, Rafael Nadal, ka deklaruar se dominimi i tij, Novak Djokoviç dhe Roxher Federer do të përfundojë së shpejti. Në 15 vitet e fundit, këta të tre kanë fituar 52 ‘Grand Slam”, duke e monopolizuar këtë sport. “Asgjë nuk është e përjetshme.

Nishikori triumfon në Brisbejn

Pas 9 finaleve radhazi të humbura në turnetë ATP dhe problemeve të shumta fizike më në fund Kei Nishikori koleksionoi titullin e parë pas një periudhe afërsisht 3-vjeçare, teksa fitoi trofeun në Brisbane. Pas tërheqjes së spanjollit Rafael Nadal, 29-vjeçari japonez ishte tenisti me numrin më të lartë rendor në

Eliminohet serbi nga turneu i Dohës

Tenisti serb Novak Djokovic është eliminuar sot nga turneu u Dohës, pasi u mund në gjysmëfinale nga spanjolli Roberto Bautista me rezultatin 2-1 (3-6, 7-6, 6-4). Numri 1 në botë fitoi me lehtësi 6-3 setin e parë dhe u duk se do të shkonte me lehtësi në finalen e këtij