Mbreti Federer VIII

Roxher Federer ka fituar titullin e 8-të historik në kuadër të “Grand Slem” turneut të Uimbëlldon. Zvicerani 35-vjeçar në finalen e madhe mundi kroatin, Marin Çiliç me rezultatin 3:0 në sete, 6:3, 6:1, 6:4. Mjeshtëri kishte dominim total dhe me plotë meritë arriti deri te titulli i 19-të në kuadër të

Uimbëlldon, tenistët favoritë pa shumë probleme

Tenistët favoritë në kuadër të turneut në Uimbëlldon vazhdojnë rrugëtimin e tyre pa shumë probleme. Britaniku Endi Marej u kualifikua për në raundin e tretë pasi mposhti me lehtësi Dastin Broun me rezultatin 3-0, në sete (6-3, 6-2 dhe 6-2). Kampioni në fuqi i turneut ishte superior ndaj gjermanit duke entuziazmuar