Rusi, bora shëmb stadiumin, ndërron jetë një 29-vjeçar (VIDEO)

Të gjithë e dimë se Rusia është një ndër shtetet më të ftohta në Europë, e në veçanti muaji janar, kur reshjet e dëborës arrijnë kulmin. Si pasojë e motit të keq një stadium gjigant i “Hokey” është shembur. Ngjarja ndodhi Shën Petersburg, ndërsa viktimë mbeti Matvey Kucherov, 29-vjeç, i cili

E bujshme, Laçi arrin marrëveshje me ish-futbollistin e Atletiko Madridit

Laçi ka bërë një transferim mjaft të bujshëm në ditën e fundit të merkatos së janarit në Superligën shqiptare. Skuadra laçiane ka arritur marrëveshje me ish futbollistin e Atletiko Madridit, Dembabaki Jomba. Bëhet fjalë për një sulmues me pasaportë amerikane (njësoj si Kirian Nuabueze), por me origjinë nga Sierra Leone, i

Gjithsej të etiketuara

Edhe një tjetër futbollistë shqiptarë i bashkohet Ohrid Lihnidos!

Muaji janar si gjithnjë në botën e futbollit, ashtu edhe në vendin tonë, është muaji i lëvizjeve të futbollistëve, shkruan “infOSport.mk”. Derisa sot në shumicën e kampionateve më të forta europiane është dita e fundit e merkatos, në futbollin tonë vendor e njëtjta do të vazhdojë dere me 11 shkurt. Ndërkohë

E bujshme, Kevin Prince Boateng do të luaj te Beshiktashi

Skuadra turke e Beshiktashit ka arritur marrëveshje me sulmuesin ganez Kevin Prince-Boateng. 32-vjeçari te skuadra gjigande nga Stambolli do të luaj për një vit e gjysmë në formë huazimi, ndërsa pritet të jetë një ndër përforcimet më të bujshme të kësaj merkatoje për Beshiktashin, që nuk po kalon një sezon

Hadërgjonaj vazhdon karrierën në Turqi

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Florent Hadërgjonaj, tashmë edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës nga Superliga e Turqisë, Kasimpasha. 25 vjeçari te kjo skuadër do të luaj në formë huazimi nga skuadra e Hadersfilld, ndërsa te Kasimpasha do të rigjejë një kosovar tjetër, Loret Sadikun, që tashmë

Paga e majme që Xhemaili do ta marrë në Kinë

Mesfushori shqiptarë nga  Bogovina e Tetovës, Blerim Xhemaili, edhe përfunfimisht  është larguar nga Europa, për të provuar veten në Kinë. Xhemaili që përfaqëson Zvicrën është larguar nga Bolonja dhe ka arritur marrëveshje me klubin e Superligës kineze, Shenzhen FC. Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë klubi italian përmes faqes zyrtare. “Në emër të të

ZYRTARE, Barcelona e bënë për vete “Ronaldon e ri”

Barcelona ka bërë për vete Francisco Trincao, i konsideruar si “Ronaldo i ri”. Futbollisti portugez që aktualisht luan me Sporting Braga, do t’i bashkohet Leo Messit me shokë, mirëpo vetëm nga sezoni i ardhshëm, edhe pse marrëveshja në këmbim të 31 milionë eurove është arritur që tani. Trincao do të nënshkruajë

Kupa e Mbretit, Barcelona dhe Reali mësojnë rivalët për fazën çerekfinale

Vetëm pak çaste më parë është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit në Spanjë, njofton “infOSport.mk”. Fati deshi që Barcelona në këtë fazë për kundërshtarë të ketë Atletik Bilbaon, teksa Reali i Madridit do të luaj me Real Sociedadin e Adnan Januzajt. Fituesi i edicionit të kaluar, Valencia