Rusi-Kroaci, pjesa e parë mbyllet me barazim (VIDEO)

Është mbyllur me barazimin 1:1 pjesa e parë e takimit të fundit çerekfinal midis nikoqirëve të Rusisë dhe Kroacisë, njofton “infOSport.mk”. Ishin rusët ata të cilët avansuan të parët me golin e realizuar nga Denis Çerishev në minutën e 31-të, teksa barazimin kombëtares roate i’a siguroi Andrej Kramariç. Sulmuesi i Hofenhajmit golin

Rusia mbretëresha e re e Europës në volejboll

Mbrëmë u zhvillua finalja e Kampionatit e Europian në volejboll për meshkuj. Për herë të parë në histori, Gjermania luajti në një finale evropiane, duke u vënë përballë një superfuqie si Rusia, që zbriste në parket me 13 tituj europianë (duke përfshirë edhe ish-Bashkimin Sovjetik) – 7 më shumë se