Super lajm për Maqedoninë dhe Milevskin, Arijan Ademi do luaj në eliminatoret e Euro 2024

Njëri nga futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, Arijan Ademi nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga ekipi përfaqësueses. Mesfushori shqiptar mungoi në ndeshjet e fundit për shkak të dëmtimeve, ndërsa kjo shkaktoi disa spekulime rreth të ardhmës së tij me përfaqësuesen e Maqedonisë. Megjithatë Ademi në

Maqedonia U19 e udhëhequr nga Nexhat Shabani me fitore mbylli turneun kualifikues në Shkup

Përfaqësuesja e Maqedonisë U19, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Nexhat Shabani, me fitore ka mbyllur turneun kualifikues që u mbajt gjatë këtyre ditëve të kaluara në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e fundit të këtij turneu, i vlefshëm për kualifikim në fazën elitare të eliminatoreve për Europianin e vitit 2023-të që

Nuk mjafton vetëm Bardhi, Maqedonia e Milevskit vitin 2022 e mbylli me disfatë!

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll vitin 2022 e ka mbyllur me barazim, teksa në ndeshjen e fundit të këtij viti që po lëmë pas, u mund nga Azerbejxhani me shifrat 3:1, njofton “infOSport.mk”. Fillimi i ndeshjes nuk paralajmëroi një fund të tillë, pas të përzgjedhurit e Bllagoja Milevskit avansuan me golin

Milevski: Kemi analizuar gabimet ndaj Finlandës, kundër Azerbejxhanit luajmë për fitore

Bllagoja Milevski në konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes së nesërme kundër Azerbejxhanit, ka folur për kundërshtarin, por edhe ato gabime mirë të analizuara të bëra në ndeshjen e kaluar ndaj Finlandës, në të cilën barazuam 1:1. Milevski thotë se Finlanda është një top përfaqësuese, derisa Azerbejxhani sipas tij luan krejtësisht

Maqedonia kundër Azerbejxhanit me dy mungesa të mëdha!

Përfaqësuesja e Maqedonisë nesër kundër Azerbejxhanit do të zhvillojë ndeshjen e fundit për këtë vit kalendarik, të cilin do e mbajmë mend shumë gjatë kohë për atë fitore historike ndaj Italisë në ndeshjen e balotazhit për inkuadrim në Botërorin “Qatar 2022”, shkruan  “infOSport.mk”. Me eliminimin e Italisë në gjysmëfinale, ishim shumë

Bardhi: Ta mbyllim vitin me fitore

Enis Bardhi së bashku me seleksionuesin Bllagoja Milevski sot folën në Konferencën për shtyp në prag të takimit me Azerbejxhanin, ndeshje kjo që nesër do të zhvillohet në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Duke pasur parasysh se është kjo ndeshja e fundit për këtë vit kalendarik, dëshira e mesfushorit të Trabzonspor, Enis Bardhi,

Maqedonia barazon me Finlandën në miqësoren e zhvilluar në Shkup

1:1 është mbyllur takimi miqësor midis Maqedonisë dhe Finlandës, i zhvilluar në arenën “Todor Proeski”, njofon “infOSport.mk”. Rezultoi të jetë kjo një ndeshje mjaft e mirë, ku të dyja skuadrat patën momentet e tyre të mira, derisa të parët që shënuan ishin miqtë kur Oliver Antman në minutën e 37-të

Behar Feta i Voska Sport flet si pjesë e Maqedonisë U21! Shpresat e vendit nesër luajnë me Qipron

Golashënuesi më i mirë i skuadrës së Voska Sport, Behar Feta është grumbulluar me përfaqësuesen U21 të Maqedonisë, skuadër kjo që nesër do të zhvillojë një miqësore kundër ekipit kombëtar të Qipros U21, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti shkupjan në prag të këtij takimi ka folur për faqen zyrtare të Voska Sport, ku

Reshat Ramadani i Shkëndijës si pjesë e Maqedonisë U21 flet për ndeshjen e nesërme kundër Qipros

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë në futboll tashmë disa ditë ndodhet në Qipro, aty ku gjatë këtij muaji do ti zhvillojë dy ndeshje miqësore ndaj vendasve qipriot dhe Serbisë, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e këtij reprezentacioni është edhe mesfushori difenziv i Shkëndijës, Reshat Ramadani, i cili foli enkas për “infOSport.mk” rreth takimit që

Alioski: Pavarësisht se bëhet fjalë për miqësore, duhet ti fitojmë këto ndeshje

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut në futboll ka vazhduar me përgatitjet për dy ndeshjet kontrolluese ndaj Finlandës dhe Azerbejxhanit në Shkup, shkruan “infOSport.mk”. Grumbullimi i reprezentuesve ishte ditën e djeshme, ndërsa ekipi i Bllagoja Milevskit me disa ndryshime për shkak lëndimeve të futbollistëve, ka vijuar përgatitjet në kampin stërvitor “Petar Milloshevski”