Kuvendi i rregullt: FFM është një vend-model ku të gjithëve ju jepet mundësia dhe respektohen rregullat

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM), ka mbajtur Asamblenë e saj të përgjithshme të rregullt. Në Asamblenë e përgjithshme të rregullt, të pranishëm ishin 58 nga gjithsej 60 delegatë, të cilët i miratuan pikat në vijim nga rendi i ditës. - Llogarinë përfundimtare për vitin 2023; - Raport nga revizori i pavarur

Muamed Sejdini: FFM funksionon mirë, por ka edhe gjëra që duhet ti përmirësojmë

Në Kuvendin e Rregullt të Federatës së Futbollit të Maqedonisë, presidentii i FFM-së, Muamed Sejdini, theksoi se shumë gjëra në Federatën tonë të Futbollit funksionojnë mjaft mirë, por ka edhe gjëra që mund t’i përmirësojmë. Njeriu i parë i FFM-së vuri në dukje se vetëm rezultati mund t’i sjellë tifozët në

Vashat e Maqedonisë pësojnë humbje të thellë nga Sllovenia në Shkup

Përfaqësuesja A e Maqedonisë në konkurrencë të femrave ka pësuar humbje turpëruese nga Sllovenia në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit “C” eliminatorë, i vlefshëm për kualifikim në Kampionatin Evropian. Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup, Sllovenia shënoi fitore me rezultat 5:0. Futbollistet sllovene e justifikuan rolin e tyre të

Maqedonia U19 e femrave siguron Ligën A për kualifikim në Europian

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë në konkurrencë të femrave, që udhëhiqet nga strategu strugan, Astrit Merko, ka regjistruar edhe fitoren e tretë nga po aq ndeshje të zhvilluara në Ligën A kualifikuese për Kampionatin Evropian. Pas fitoreve bindëse pa gol të pranuar ndaj Moldavisë (4:0) dhe Lituanisë (2:0), në ndeshjen e fundit,

Maqedonia U19 e Astrit Merkos demoloi Moldavinë

Përfaqësuesja e femrave të Maqedonisë deri 19-vjeç regjistroi fitoren e parë në kuadër të turneut kualifikues të raundit të dytë të Ligës B, që po mbahet në Moldavi. Në ndeshjen hapëse të turneut, të përzgjedhurat e seleksionuesit, Astrit Merko regjistruan një fitore të sigurtë dhe shumë bindëse ndaj nikoqireve, reprezentacionit të

Seleksionuesi i ri i femrave, Andov, zbuloi listën për dy ndeshjet eliminatore në prill

Përfaqësuesja A e Maqedonisë për femra me seleksionuesin e ri po fillon ciklin e ri eliminator për t'u kualifikuar në Kampionatin Evropian që do të mbahet në Zvicër në vitin 2025. Përfaqësuesja jonë e femrave në fillim të muajit prill do të zhvillojë dy ndeshje eliminatore ndaj Letonisë dhe Sllovenisë. Më 5

Astrit Merko ka publikuar listën e futbollisteve të ftuara për turneun kualifikues në Moldavi

Përfaqësuesja e të rinjëve të Maqedonisë në konkurrencë të femrave deri në moshën 19-vjeçare në periudhën nga data 3, deri me 9 prill do të marrë pjesë në turneun kualifikues në kuadër të raundit të dytë të Ligës “B”, i cili do të mbahet në Moldavi. Futbollistet tona të reja ndodhen

18-vjeçarët e Maqedonisë mundin edhe Antalyaspor

Përfaqësuesja e Maqedonisë deri në moshën 18-vjeçare zhvilloi edhe një ndeshje tjetër shumë të mirë, duke regjistruar fitoren e dytë në kuadër të turneut të fuqishëm ndërkombëtarë “Antalya Cup 2024”. Të përzgjedhurit e seleksionuesit, Vujadin Stanojkoviq, pas fitores ndaj Estonisë, regjistruan edhe një fitore tjetër bindëse, 3:0, kundër FK Antalyaspor. Futbollistët tanë

Maqedonia U21 mundi Gjibraltarin, Abazi shënoi golin e vetëm dhe të fitores (VIDEO)

Shpresat e vendit në futboll kanë shënuar fitore minimale 1:0 përballë Gjibraltarit, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2025, që do të mbahet në Sllovaki, njofton "infOSport.mk". Pas pjesës së parë gola, në pjesën e dytë, më saktësisht në minutën e 52-të, sulmuesi shqiptarë Luan Abazi arriti