Komuniteti sportiv në vend humb punëtorin shumëvjeçar, Enver Sulejmanin

Mëngjesin e sotëm nga kjo Botë u largua punëtori shumëvjeçar sportiv nga Xhepçishti i Tetovës, Enver Sulejmani. I ndjeri do të mbahet mend gjatë kohë për ngritjet e themeleve të Shkëndijës së Tetovës në vitet e 90-ta, e më pas edhe si kontribues te klubi tjetër tetovar, KF Renova, që

Një kosovar dhe një serb në garë për të marrë timonin e Vorskla Poltava!

Vorskla Poltava, skuadër kjo që garon në elitën e futbollit ukrainas, aktualisht është pa trajner, pas largimit të Viktor Skripnik. Ky i fundit ishte larguar me 19 dhjetor, pas gati një vit e gjysëm që kishte punuar te skuadra nga Poltava, për të vazhduar karrierën te skuadra tjetër ukrainase e Metalist

Skandal, anulohet Superkupa e Turqisë që duheshe të zhvillohet në Arabinë Saudite! Shkak Kemal Ataturku!

Edhe zyrtarisht është shtyrë ndeshja e Superkupës së Turqisë, midis dy skuadrave gjigande, Galatasaraj dhe Fenerbahçe, që duheshe të zhvillohej sonte me fillim në ora 20:45 në Rijad të Arabisë Saudite! Një gjë e tillë ishte paralajmëruar edhe gjatë ditës, ndërsa tashmë vjen edhe konfirmimi. Një orë para finales, futbollistët e të

Qyteti i Shkupit i ndanë Vardarit afro 200 mijë euro për fundvit!

Qyteti i Shkupit ditë më parë shpalli sportistët më të mirë të vitit, ku bënte pjesë vetëm emri i mundësit të Lirisë, Besir Alili, ndërsa gjatë ditës së sotme, ata kanë ndarë edhe mjetet financiare për klubet sportive që gravitojnë në kryeqendrën tonë. Edhe pse zyrtarisht në faqen zyrtare të Qytetit

“Selam Alejkum” nga gjuha e serbit Djokoviç (VIDEO)

Novak Djokoviç dhe Karlos Alkaraz patën një përballje mbrëmë një ndeshje ekspozite në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riad, ku fitoi spanjolli. Por rezultati kaloi në plan të dytë pasi Djokoviç iu drejtua tifozëve dhe organizatorëve të turneut të pranishëm pas ndeshjes me përshëndetjen e ngrohtë muslimane: “Selam Alejkum”, tha Djokoviç dhe shkaktoi ovacione

Lirohet presidenti i Ankaraguxhu që grushtoi arbitrin Meler, tifozët e presin si hero (VIDEO)

Faruk Koca, tashmë ish-president i skuadrës së Ankaraguxhu që sulmoi fizikisht arbitrin turk, Halil Umut Meler, është liruar në pritje të gjykimit. Koca u arrestua me disa persona të tjerë, më 12 dhjetor, pas sulmit fizik ndaj arbitrit të njohur turk në fushën e lojës, për t’u liruar 15 ditë më

19 pikë në 7 ndeshje, njihuni me skuadrën më në formë në Premierligën angleze!

Bournemouth është skuadra më në formë, të paktën në këto javë të fundit në elitën e futbollit anglez. “The Cherries” kanë koleksionuar plot 19 pikë në shtatë ndeshjet e fundit duke lënë vetëm dy pikë në këtë rrugëtim, në barazimin shtëpiak me Aston Villan. Në këtë periudhë, Bournemouth ia ka dalë me

Rekord i trishtë i Milanit, 800 ditë dëmtime që nga 1 korriku

Situata e dëmtimeve te Milani është vërtet shqetësuese. “La Gazzetta dello Sport” ka bërë një përllogaritje që përfshin të gjithë skuadrën, duke marrë në konsideratë mungesat nga 1 korriku deri më sot, ku arrihet një shifër prej 800 ditësh (periudha ku lojtarët kanë munguar). Asnjë skuadër tjetër italiane nuk është më

Arritje historike, Distria Krasniqi xhudistja më e mirë në botë për vitin 2023

Ka shkëlqyer jo pak herë në arenën evropiane e atë botërore, aq sa ka arritur të renditet e para në listën e sportiteve më të mira të disiplinës së xhudos, për vitin 2023. Bëhet fjalë për xhudisten nga Kosova, Distria Krasniqi, e cila vazhdon t’i dhurojë Kosovës, por edhe mbarë shqiptarëve

Lamallari flet si futbollistë i ri i Besës së Dobërdollit

Arsim Lamallari sot edhe zyrtarisht u prezantua te skuadra e tij e re, Besa e Dobërdollit. Edhe pse nuk munguan ofertat edhe nga skuadra të Ligës së Parë, Arsimi zgjodhi Besën e Dobërdollit, drejtuesit e së cilës skuadër i kishin ofruar kushte shumë të mira. “Edhe përkundër ofertave që kisha nga