Skandali i dopingut në Premierligë, 88 futbollistë kanë dështuar në testime!

Në periudhën nga viti 2015 deri në vitin 2020, 15 futbollistë janë kapur për doping në Premierligë dhe njëri prej tyre merrte amfetaminë. Megjithatë, asnjë nuk është pezulluar. Në periudhën 2013-2020, 88 futbollistë nga Anglia, Uellsi dhe Skocia nuk kanë kaluar testet e dopingut. I gjithë rasti është raportuar nga britanikja “Daily

Premierliga dhuron spektakël, 26 gola në 5 ndeshje, skuadrat e mëdha bëjnë ligjin (VIDEO)

Gjatë ditës së sotme në Premierligën angleze janë zhvilluar 4 ndeshje mjaft interesante, që prodhuan spektakël dhe plotë 22 gola, njofton “infOSport.mk”. Mançester Siti ka vazhduar me serinë e fitoreve, pasi sot mundi Leçesterin me rezultatin 6:3.  Sterling realizoi dy gola në këtë ndeshje për “citizens”, ndërsa nga një gol realizuan

Premierliga rrezikon pushim dyjavor shkaku i koronavirusit

Autoritetet angleze mund të rrezikojnë të bëjnë pushim dyjavor shkaku i rasteve me COVID-19 të skuadrat. Premierliga njoftoi për 18 raste pozitive javën e kaluar, andaj rrezikojnë të kenë pushim dyjavor, transmeton lajmi.net. Sipas “Daily Mail”, mundësia është duke u konsideruar edhe pse ende s’është marrë asnjë vendim. Vendimi përfundimtar do t’i takojë