Fulhami bie nga Premierliga angleze (VIDEO)

Skuadra e Fulhamit sezonin tjetër do të luaj në “Championship”. Të hënën Fulham u mposht me rezultat 0:2 nga Bërnli, duke i dhënë goditjen përfundimtare kësaj skuadre, që vetëm pas një edicioni sërish do të rikthehet një rang më poshtë.

Pas 35 xhirove, Fulhami ka arritur të grumbulloj vetëm 27 pikë, 10 më pak se skuadra e Sauthempton në pozitën e 17-të.

Përveç Fulhamit nga Premierliga angleze kanë rënë edhe Uest Bromuiç Albion dhe Shefilld Junajted.

Leave a Reply