Milan – Juventus do të luajnë në finalen e Kupës së  Italisë

Milan – Juventus do të luajnë në finalen e madhe të Kupës së Italisë, pasi sonte skuadra e Xhenaro Gatuzos eliminoi në gjysmëfinale Lacion e Thomas Strakoshës, edhe atë vetëm pas ruletit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në kohën e regullt dhe pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta u mbyll

Kosova me 2 mars prezanton trajnerin e ri

Me datë 2 mars Federata e Futbollit të Kosovës do të prezantojë edhe zyrtarisht trajnerin e ri, i cili do të udhëheq në vazhdim përfaqësuesen kosovare të futbollit. Edhe pse emri i trajnerit të ri është mbajtur në fshehtësi nga ana e institucionit më të lartë futbollistik kosovar, sipas asaj qa

Tipuriç: I kënaqur te FC Shkupi, më pëlqen Çairi (VIDEO)

Mbrojtësi boshnjak i FC Shkupit, Toni Tipuriç ka dhënë intervistën e tij të parë për faqen zyrtare të klubit “Bardheblu”. Tipuriç kishte debutimin e tij në ndeshjen ndaj Pobedës, ku shënoi edhe golin e parë të tij, duke dhënë avantazhin skuadrës së Shkupit, me ndeshjen që në fund përfundoi me

Juve-Atalanta, “Eurosport” vlerëson Berishën më shumë se Bufon

Gardiani shqiptarë, Etrit Berisha gjatë ditës së sotme është dashur të përshëndetet me Kupën e Italisë me Atalantën e tij, duke u eliminuar nga kampionët e Juventusit. “Zonja e Vjetër” shënoi fitore minimale 1:0 falë një goli të shënuar nga Miralem Pjaniç nga pika e bardhë, ndërsa kjo i maftoi

Ali Soue me dy super gola shpëton Skënderbeun nga disfata ndaj Kukësit

Në Superligën shqiptare sot në program ishin ndeshjet e javës së 22-të, ku spikati derbi ndeshja midis kamiponëve në fuqi të Kukësit dhe liderit aktual, Skënderbeut, njofton “infOSport.mk”. Skuadra korçare edhe pse me shumë mungesa, e shmangu humbjen në ndeshjen në transfertë ndaj Kukësit, që arriti të shënojë dy herë që

Goleada e Partizanit ndaj Lushnjës, ku shënuan edhe Belica dhe Ramadani (VIDEO)

Partizani i Tiranës sot në kuadër të javës së 22-të në Superligën shqiptare arriti një fitore të thellë 6:0 ndaj Lushnjës, duke ringjallur ambiciet për ato 3 vende të para që sigurojnë Europën, njofton “infOSport.mk”. Në këtë goleadë të arritur nga të “kuqtë” e Tiranës, golat e tyre të parë i