Barça buzëqesh më në fund, mund të regjistrojnë lojtarët e rinj

Barcelona buzëqesh më në fund. “Katalunasit” tashmë mund të fillojnë me regjistrimet e lojtarëve, pasi zyrtarisht kanë shitur 24.5 % të aksioneve të Barça Studio. “Socios.com” ka derdhur 100 milionë euro në arkat e klubit spanjoll dhe këtë e konfirmojnë vetë këta të fundit përmes faqes së tyre zyrtare. Kjo marrëveshje synon

Pas Kessie, Barcelona bën edhe transferimin e dytë brenda ditës!

Barcelona nuk ka vonuar për të zyrtarizuar edhe afrimin e dytë të kësaj merkatoje, teksa vetëm pak orë pasi firmosi me Frank Kessie, ka nënshkruar kontratë edhe me mbrojtësin e Çelzit, Andreas Kristensen. Qendërmbrojtësi danez me ekipin “katalunas” ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2026, teksa do të ketë një klauzolë

Barcelona dhe Çavi i vënë syrin yllit të Mançester Sitit!

Merkato e verës po afron, ndërsa te Barcelona po bëhen gati për futbollistët që do të mund ti transferojnë gjatë afatit kalimtarë të verës. Siç raporton e përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo”, gjiganti “katalanas ia ka vënë syrin Bernardo Silvës. Trajneri i Barcelonës, Çavi Hernandez e pëlqen shumë mesfushorin dhe në këtë

Superleague, pranohet ankesa e UEFA: Priten sanksione të rënda për Juven, Realin dhe Barçën

Vijon të flitet për Super League dhe UEFA. Beteja ligjore mes palëve është larg të qenit e përfunduar dhe në pritje të vendimit të Gjykatës së Drejtësisë së Bashkimit Evropian për ligjshmërinë e nismës, Gjykata e Madridit e cila i kishte vendosur Federatës Ndërkombëtare të Futbollit për tërheqjen e dënimeve