Pas trofeut të Kupës, gjenerata U16 e Shkëndijës siguron edhe titullin kampion!

Shkëndija U16 shpallet kampione e Maqedonisë së Veriut në gjeneratën U16 në Super Ligën vendit një xhiro para përfundimit të sezonit. “Kuqezinjtë” e rinjë sot në kuadër të xhiros së 21-të shënuan fitore 5:1 përballë ekipit të Kull-Zdravje, duke siguruar edhe matematikisht titullin e kampionit. Takimi i zhvilluar në Tetovë nisi

Kadetët e Vardarit mundin Shkëndijën dhe fitojnë Kupën

Vardari është fitues i Kupës së Maqedonisë në konkurrencën e kadetëve. Në finalen e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Kërçovë, skuadra shkupjane shënoi fitore bindëse ndaj Shkëndijës me rezultat 4:1. Vardari golin e parë e realizoi në minutën e 21-të, kur nga penaltia realizoi Gorjan Cvetkov. Shkëndija u kundërpërgjigjë shpejtë,

Hisar Ali nuk ndalet së shënuari, realizon edhe në finalen e Kupës përballë Bregallnicës (VIDEO)

Sulmuesi i talentuar “kuqezi”, Hisar Ali realizoi golin e dytë  për Shkëndijën, duke ndihmuar në këtë mënyrë skuadrën e tij U16 për të fituar trofeun e Kupës për edicionin 2022/23, raporton “infOSport.mk”. Pionerët e rinj të Shkëndijës regjistruan fitore 3:2 ndaj skuadrës nga Shtipi, ndërsa përveç, Hisar Ali, për “kuqezinjtë” realizuan

Pionerët e rinj të Shkëndijës sjellin trofeun e Kupës në Tetovë

Atë që nuk mundi të bëjë ekipi i parë i Shkëndijës këtë edicion,  e kanë bërë gjenerata e pinorëve më të rinj të skuadrës tetovare, që sot triumfuan në finalen e Kupës, duke mundur Bregallnicën dhe duke sjellë këtë trofe në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Taxhedin Kasami në

Shkëndija U16 mundi moshatarët e saj të FC Shkupit dhe kualifikohet në finale, shkëlqen Hisar Ali

Përveç futbollit në konkurrencë të seniorëve, sot në vendin tonë prezent ishte edhe futbolli për grupmoshat e reja, e ku në qendër të vëmendjes ishte dueli gjysmëfinalë i Kupës së Maqedonisë, midis dy skuadrave shqiptare, Shkëndijës dhe FC Shkupit, që njëherit njihen mirë me akademinë e tyre që posedojnë, shkruan

Talent inga Nerashti, Arti Selmani, sërish merr ftesë nga Shqipëria U16

Talenti i Shkëndijës së Tetovës, Arti Selmani, sërish do të jetë pjesë e kombëtares U16 të Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Në adresë të tij së fundmi ka arritur një ftesë nga  Federata Shqiptare e Futbollit e cila në kuadër të seleksionimeve të planifikuara nga Departamenti i Ekipeve Kombëtare të FSHF-së, duke filluar

Në garë me gjigandët turq të Fenerbahçes, “KF Kumanova” e Ismet Zeqirit e treta në Sandanski të Bullgarisë

KF Kumanova, gjenerata e të lindurve në vitin 2012, e udhëhequr nga trajneri i mirënjohur kumanovar, Ismet Zeqiri, është renditur e treta në kuadër të turnout ndërkombëtarë “Pirin Cup”, që u mbajt në Sandanski të Bullgarisë, shkruan Open-TV, përcjellë “infOSport.mk”. “Pirin Cup” është turne me peshë të madhe për grupmoshat e

Talenti shkupjan, Talha Idrizi nënshkruan me kampionët e Kosovës, Ballkanin

Talenti shkupjan, Talha Idrizi, edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës kampione të Kosovës, Ballkani, informon “infOSport.mk”. 18-vjeçari Idrizi, i cili luan si mesfushorë qendre, por edhe krahu (të dy krahët), me skuadrën nga Suhareka ka nënshkruar kontratë deri me 30 qershor të vitit 2024, duke bërë kështu një

Goleadori Admin Abdulla ftohet te përfaqësuesja U15 e Maqedonisë (VIDEO)

Admin Abdulla është një ndër talentët e futbollit në vend, para të cilit është një e ardhme e ndritur. Bëhet fjalë për një futbollistë të datëlindjes 04.07.2008, i cili me futboll ka filluar të merret që nga mosha 6-vjeçare, ndërsa së fundmi i njëjti  është ftuar edhe te përfaqësuesja e

Talenti nga Nerashti, Arti Selmani së shpejti pjesë e U16 të Shqipërisë

Pollogu çdoherë ka nxjerrë talentë të futbollit, ndërsa rasti më i freskët është edhe ai me të riun nga Nerashti i Tetovës, Arti Selmani. Falë cilësive që posedon ky super talent, i cili aktualisht është pjesë e Shkëndijës së Tetovës, së fundmi në adresë të tij erdhi edhe ftesa nga  Federata