Presidenti shqiptarë, Bajram Begaj gëzon “kuqezinjtë”

Duket se kërkesa e Federatës Shqiptare të Futbollit për pajisjen me pasaportë të lojtarëve kuqezi ka marrë më në fund zgjidhje. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj ka miratuar dhënien e shtetësisë shqiptare për 3 fubollistët: Arlind Rexhepi, Enis Asani dhe Edon Pruti.

Dekreti i presidentit Begaj është pasqyruar edhe në Fletoren Zyrtare duke hyrë menjëherë në fuqi.

Lajm i mirë ky për seleksionuesin e kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi, i cili në organikën e tij do të ketë në dispozicion 3 lojtarë shumë të rëndësishëm.

Kujtojmë që FSHF-ja doli me një reagim për shtyp ku kërkonte nga presidenti Begaj që të shqyrtonte kërkesat për pajisjen me pasaportë të lojtarëve të sipërpërmendur.

Të hënën, në datë 4 shtator, kreu i shtetit ka dhënë dekretin për të 3 futbollistët.

 

Leave a Reply