Një strugan i shtohet elitës së futbollit kroat

Strugani i lundur në Shetet e Bashkuara të Amerikës, Amet Korça ka vendosur q karrierën  e tij ta vazhdojë në futbollin elitar të Kroacisë, duke nënshkruar kontratë profesionale me skuadrën e HNK Gorica, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë 21-vjeçar, i cili luan si qendërmbrojtës, ndërsa me HNK Gorica, i

Përveç Zukës që paralajmëruam, Makedonija GJ.P morri edhe një tjetër futbollistë të Renovës!

Fisnik Zuka i është bashkuar Makedonija GJ.P në Mavrovë, duke konfirmuar në këtë mënyrë lajmin e para 4 ditëve të “infOSport.mk”, për transferimin e tij te skuadra shkupjane, që këtë vit do të na prezantojë në Ligën e Konferencës, edhe atë duke filluar nga turi i dytë eliminatorë përballë gjigandëve

Fatjon Jusufi tregon arsyen pse zgjodhi pikërisht Struga Trim Lum!

Fatjon Jusufi është blerja e dytë e Struga Trim Lum gjatë kësaj merkatoje, pas Besart Ibraimit. Jusufi me ekipin e Struga Trim Lum ka firmosur kontratë dy vjeçare, ndërsa i njëjti së fundmi ishte pjesë e Renovës. Ai në një prononcim për faqen zyrtare të klubit strugan, ka treguar edhe arsyen

Njihuni me 16 skuadrat e Ligës së Dytë unike, 4 prej tyre shqiptare

Me zhvillimin e ndeshjeve të balotazhit të mërkurën, për inkuadrim në Ligën e Dytë, edhe zyrtarisht tashmë janë bërë të ditura 16 skuadrat që do të garojnë në një ligë unike, dhe jo si viteve tjera që ishin të ndara në dy Konferenca, atë të Lindjes dhe Perëndimit, me nga

Ish braziliani i Pelisterit i bashkohet Ballkanit të Ilir Dajës

Braziliani Lukas Kardozo edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës kampione të Kosovës, Ballkanit, njofton “infOSport.mk”. Braziliani 28-vjeçar së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Qyzyljar nga Kazakistani, ku nuk arriti që të vie në shprehje, ashtu siç kishte bërë më parë në kampionatin tonë vendor me skuadrën e

Prezantim spektakolar i Fatjon Jusufit te Struga Trim Lum (VIDEO)

Struga Trim Lum, një ndër skuadrat më simpatike në futbollin tonë vendor, përzgjodhi një mënyrë tejet të veçantë për të prezantuar blerjen më të re të tyre, Fatjon Jusufi. Mesfushori tetovar te skuadra strugane vjen nga rradhët e Renovës, ndërsa informacione të besueshme pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se i njëjti

Zbardhet kalendari i La Ligas, ja kur luhen dy përballjet “El Clasico”

La Liga ka zbuluar kalendarin e sezonit 2022-2023. Kampionët në fuqi të Real Madridit janë ata që do të ngrejnë siparin më 12 gusht, ndërsa sezoni fundin e saj do ta sheh më 4 qershor të vitit të ardhshëm. “Goglat” kanë dashur që  “mbretërit” mbrojtjen e titullit ta fillojnë kundër Almerías,

Renditja e FIFA-s, Maqedonia bie dy pozita më poshtë

Muaji qershor, në të cilin përfaqësuesja e Maqedonisë zhvilloi 4 ndeshje, nuk doli të jetë edhe aq i suksesshëm. Dy fitore ndaj autsajderit Gjibraltarit, një barazim ndaj Bullgarisë dhe një disfatë nga Gjeorgjia, ishte epilogu i ndeshjeve, që e rendisin Maqedoninë dy pozita më poshtë, njofton “infOSport.mk”. Kështu nga pozita e

Dramë në Botëror, notuesja humb ndjenjat në pishinë, trajnerja e shpëton në mënyrë heroike

Në Kampionatin Botëror të Notit që po mbahet në Budapest, ka ndodhur një situatë dramatike ku notares amerikane Anita Alvarez i ra të fikët gjatë kryerjes së ushtrimeve, pas së cilës trajnerja u hodh në pishinë, e tërhoqi dhe i shpëtoi jetën. Andrea Fuentes u hodh për të shpëtuar Alvarez të

Klubi turk gati të shpenzojë 800 mijë euro për Taulant Seferin!

Taulant Seferi pritet të mbushë arkat e klubit të Tiranës pas ndeshjeve europiane. “SuperSport” tregon se interesim konkret për shërbimet e sulmuesit kumanovar, vjen nga klubi i Manisas në Turqi. Plot 800 mijë euro janë të gatshëm të paguhen nga klubi që u krijua vetëm 3 vite më parë. Manisa i ngjiti