Shtyhet njëra nga ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës

Një nga ndeshjet e 1/8 së finales të parapara për tu zhvilluar me datë 5 tetor, është shtyrë dhe e njëjta do të luhet me datë 19 tetor, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për ndeshjen midis Pobedës dhe Makedonija GJ.P, ndeshje kjo që do të zhvillohet në Prilep. Skuadra fituese do të vazhdojë

Hidhet shorti për ndeshjet e 1/8 së finales, njihuni me paret rivale të kësaj faze

Sot në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë u hodh shorti për ndeshjet e raundit të dytë të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Goglat deshën që fituesi aktual i këtij kompeticioni, Makedonija GJ.P të luaj ndaj Pobedës në Prilep, derisa skuadra finaliste e Sileksit për kundërshtarë të ketë Tikveshin. Lideri aktual në Ligën

Shkëndija mundi 3:0 Karaormanin, a është ky një paralajmërim për FC Shkupin! (VIDEO) 

Shkëndija të mërkurën pa shumë probleme mundi Karaormanin në ndeshjen e raundit të parë të Kupës, duke siguruar një vend për në ndeshjet e 1/8 së finales, shkruan “infOSport.mk”. 3:0 doli të jetë rezultati përfundimtarë i këtij takimi, në të cilin Shkëndija u udhëhoq nga Skender Jonuzi. Ky i fundit me

Fortuna e Hasanbegut me “manita” eliminoi nga Kupa Borecin e “famshëm”

Fortuna e Hasanbegut ka bërë surprizën më të këndshme në ndeshjet e 1/16 së finales së Kupës, duke eliminuar Borecin, skuadër kjo që deri edicionin e kaluar garonte në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shkupjane nga lagjja e Hasanbegut, që aktualisht garon në Ligën e tretë-Veri, të mërkurën eliminoi

Adentunxhi më në fund gjen golin në futbollin vendor, paralajmëron Shkëndijën!

FC Shkupi të mërkurën në Strumicë mundi Bellasicën me shifrat 3:1, duke u kualifikuar për 1/8 e finales së Kupës, njofton “infOSport.mk”. Kostarikani, Fredy Alvarez realizoi dy gola në këtë ndeshje, derisa një gol tjetër realizoi Sandej Adentunxhi. Për sulmuesin nigerian, i cili edicionin e kaluar u shpall golashënuesi më i mirë

Raundi i parë i Kupës, ekipet e mëdha kalojnë pa problem, ngec Gostivari!

E mërkura në futbollin vendor ishte e rezervuar për ndeshjet e raundit të parë të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Ekipet e mëdha nuk është se hasën në probleme, ndërsa si rezultate surprizë, mund të konsiderohen ato në Shkup, ku Fortuna e Hasanbegut që garon në Ligën e tretë, eliminoi deri dje

Tairi: Ta nisim mbarë edhe këtu dhe në fund të sjellim trofeun e Kupës në Strugë

Struga Trim Lum sot si mysafir në Negotinë, kundër Vardarit të këtij qyteti, do të zhvilloj takimin e 1/16 së finales në kuadër të Kupës së Maqedonisë, njofton "infOSport.mk". Ekipi strugan është favorit absolut në këtë ndeshje, ndërsa një gjë të tillë pranon edhe kapiteni Flamur Tairi. Ai madje shprehet shumë

Voska Sport, Skopje dhe Ljuboteni pa “luftë” kualifikohen në 1/8 e finales së Kupës!

Të mërkurën në program janë ndeshjet e raundit të parë të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Makedonija GJ.P si fitues i Kupës edicionin e kaluar dhe Sileksi si finalistë, do të luajnë direkt në 1/8 e finales, aty ku pa luftë do të garojnë edhe Voska Sport, Ljuboteni dhe Skopje. Që

Muharem Bajrami, shqiptari i parë në Maqedoni që fiton Kupën si futbollist dhe si trajner

Trofeu i Kupës së Maqedonisë Veriut për këtë edicion shkoi në duart e futbollistëve të Makedonija Gjorçe Petrovit, e cila këtë sezon u drejtua nga një trajner shqiptar si Muharem Bajrami. Skuadra nga lagja “Gjorçe Petrov” nuk e nisi mirë sezonin 2021/22, por, ecuria e këtij ekipi mori kahje pozitive kur

Ermedin Adem: Mukin e kam shok, vëlla….

Ermedin Adem ka fituar trofeun e parë në karrierë, ndërsa i njëjti pati nderin që si kapiten i Makedonija GJ.P, bashkë me Bobi Bozhinovskin të ngrejnë lartë trofeun e Kupës, njofton “infOSport.mk”. Ishte ky suksesi më i madh i Adem në karrierë, i cili në të kaluarën kishte luajtur bashkë me