Shkëndija eliminohet nga Sileksi që në fundjavë ishte mundur nga fenerxhiu Bellasica!

Lajm aspak i mirë nga Kratova për tifozët e Shkëndijës. Klubi i tyre i zemrës eliminohet nga Sileksi, skuadër kjo që në fundjavë ishte mundur po në këtë fushë nga fenerxhiu, Bellasica, shkruan “infOSport.mk”. Vërtetë e dhimbshme për një skuadër si Shkëndija me gjithë ato emra që ka në rradhët e

Pas FC Shkupit, eliminohet edhe Shkëndija (VIDEO)

Pas FC Shkupit nga garat e Kupës është eliminuar edhe Shkëndija. Dy skuadrat këto që konsideroheshin si favorite për të prekur finalen e madhe, eliminohen që në fazën çerekfinale, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Umit Karan u eliminua nga Akademia Pandev pas 90 minutave lojë me rezultatin 2:1, ndërkohë Shkëndija pas ruletit

Mbyllen 45 minutat e para të ndeshjeve çerekfinale, gola vetëm në ndeshjet në Strumicë (VIDEO)

Janë mbyllur 45 minutat e para në ndeshjet çerekfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Gola u shënuan vetëm në ndeshjet që po zhvillohen në Strumicë, ndërsa rrjetat po pushojnë në Kratovë në ndeshjen, Sileksi-Shkëndija, dhe në Strugë, në ndeshjen Struga Trim Lum – Renova. Ndryshe golin e parë në takimet e sotme

Shkëndija ndeshjen kundër Sileksit e nis pa Ibraimin dhe Doriev

Shkëndija pas pak në Kratovë do të zhvillojë ndeshjen çerekfinale të Kupës kundër Sileksit, njofton “infOSport.mk”. Për këtë ndeshje trajneri Ernest Gjoka siç dihet nuk mund të llogarisë në shërbimet e Zija Merxhanit, Jan Krivak, Armend Alimit dhe Lupçe Dorievit, ndërsa përveç këtyre mungesa në formacionin bazë vërehen edhe disa

Caktohen arbitrët e ndeshjeve çerekfinale të Kupës

Nesër në program janë ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, ndërsa tashmë dihen edhe emrat e arbitrëve që do të udhëheqin katër ndeshjet e planifikuara, njofton “infOSport.mk”. Në mungesë të dy arbitrëve më me emër në futbollin vendor, Aleksandar Stavrev dhe Dimitar Meçkarovski, nga FFM kanë vendosur që ndeshjet e nesërme

Pas largimit të Islamit, ja kush do e udhëheq nesër Renovën kundër Struga Trim Lum

Gjatë ditës së sotme Bujar Islami dhe Renova ndërprenë bashkëpunimin e tyre edhe zyrtarisht, me çka në vazhdim të kampionatit skuadra nga Xhepçishti do të duhet të gjejë një trajner të ri, shkruan “infOSport.mk”. Megjithatë duke pasur parasysh se nuk kanë shumë hapësira për të arritur në një kohë kaq të

Shkëndija me probleme përballë Sileksit, plotë 4 mungesa në rradhët e “kuqezinjëve”

Shkëndija nesër në Kratovë do të zhvillojë ndeshjen çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e parë e këtij sezoni mes këtyre dy skuadrave në Tetovë u mbyll me barazim, ndërsa nesër patjetër duhet të ketë fitues, ashtu që skuadra më e mirë në terren do të vazhdojë garat në

Të mërkurën në program ndeshjet çerekfinale të Kupës

Skuadrat e Ligës së Parë nuk kanë kohë për pushim, sidomos ato skuadra që kanë vazhduar rrugëtimin e tyre edhe në ndeshjet e Kupës. Kështu e mërkura do të sjellë ndeshjet çerekfinale të Kupës, ndërsa në garë janë që të 4 skuadrat shqiptare nga elita. Shkëndija do të përballet me Sileksin

Mësohen çiftet çerekfinaliste, kemi edhe përballje mes skuadrave shqiptare

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinaliste të Kupës së Maqedonisë, e që vuri përballë dy skuadrat shqiptare, Struga Trim Lum dhe Renovën, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija për kundërshtarë në këtë fazë do të ketë Sileksin, FC Shkupi do të jetë mysafir i Akademia Pandev, ndërkohë në përballjen e fundit, Bellasica do të