Talenti 17-vjeçar Aliji vërshohet nga ofertat si nga vendi, ashtu edhe jashtë!

Altin Aliji, pa dyshim se është një ndër talentët më të mëdhenj në futbollin vendor. 17-vjeçari sezonin 2023/24 e mbylli me Makedonija GJ.P, duke mbajtur në supe plotë 30 ndeshje, ku regjistroi gjithashtu edhe 2 gola dhe 2 asistime. Këto shifra, por mbi të gjitha duke pasur parasysh potencialin dhe kualitetet

Batshuai tradhëton sërish, këtë herë Fenerin për Galatan, çon peshë gjithë Stambollin!

Belgu Miçu Batshuai, ka bërë një lëvizje shumë të zjarrtë, duke ngritur në këmbë gjithë Stambollin. Ish sulmuesi i  Çelzit nuk pranoi të vazhdojë kontratën me Fenerbahçen, duke zgjedhur Galatasarajin, rivalin e madh të tashmë ish skuadrës së tij. Mirëpo si duket nuk e ka menduar mirë këtë lëvizje, pasi edhe

Struga Trim Lum prezanton mbrojtësin Ristevski, që numëron plotë 60 paraqitje me Maqedoninë

Kire Ristevski është futbollisti më i ri që i bashkohet skuadrës kampione të Struga Trim Lum. Bëhet fjalë për një futbollistë me një bagazh të madh pas vetes, që numëron mbi 350 ndeshje zyrtare dhe plotë 60 paraqitje me fanellën e përfaqësueses së Maqedonisë, për të cilën kishte debutuar 10

Erald Çinari transferohet te kundërshtarët e Shkëndijës, FC Noah

Asgjë nga rikthimi i Erald Çinarit në Superligën shqiptare. Pas përfundimit të aventurës me Shkëndijën, Çinari pritej të rikthehej në vendlindjen e tij, ku kishte një interesim të jashtëzakonshëm, megjithatë një gjë e tillë nuk ndodhi, pasi shkodrani vendosi të pranojë ofertën e armenëve të FC Noah, shkruan “infOSport.mk”. 27-vjeçari ka

Shkëndija lëshon bombën, siguron shërbimet e sulmuesit të Ümraniyespor!

Shkëndija e Tetovës ka arritur marrëveshje me sulmuesin e Ümraniyespor, Daouda Bamba. Bëhet fjalë për një sulmues 29-vjeçar me origjinë nga Bregu i Fildishtë, por që posedon edhe pasaportë europiane, atë të Norvegjisë. Pasi kaloi me sukses ekzaminimet mjekësore, Bamba ka firmosur kontratë 2 vjeçare me Shkëndijën. Sezonin e fundit me Ümraniyespor

FFK ankohet në UEFA pas mesazheve armiqësore të tifozëve serb në “Euro 2024”

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se ka paraqitur ankesën e radhës në UEFA lidhur me përsëritjen e sjelljes me retorikë nacionaliste dhe raciste së tifozëve serb në ndeshjen e xhiros së dytë të Grupit “C në Euro 2024, ndërmjet Sllovenisë dhe Serbisë, që u zhvillua sot

Shkëndija arrin akord me nigerianin e Gostivarit!

Shkëndija tashmë disa ditë ka fillluar përgatitjet në prag të sezonit të ri, ku do të startojë me garat në Ligën e Konferencës, aty ku tashmë ka mësuar edhe kundërshtarin e raundit të parë. Megjithatë, shumë qetësi në taborin “kuqezi”, kur janë në pyetje përforcimet e reja. Deri më tani, zyrtarisht

UEFA heton Dakun, Federatën shqiptare dhe atë kroate!

Tifozët shqiptarë dhe ata kroatë festuan së bashku para ndeshjes mes Kroacisë dhe Shqipërisë, të zhvilluar të mërkurën në kuadër të “Euro 2024”. Në stadiumin në Hamburg, tifozët e Shqipërisë dhe ata të Kroacisë qëndruan në tribuna të njëjta dhe nuk është raportuar për ndonjë incident. Në të paktën një moment ata