31 vite radhazi me bilanc pozitiv, Bajern Munihu mban rekordin absolut në botën e futbollit

Për të 31-in vit radhazi Bayern Mynih regjistron fitime në bilancin e klubit. Është një rekord absolut në botën e futbollit. Rezultatet financiare për sezonin 2022-2023 sollën një fitim prej 54.5 milionë Euro, 3 herë më shumë krahasuar me sezonin e kaluar. Kjo shumë është e pa tatuar që tregon

10 skuadrat me vlerën më të lartë në futbollin europian

Skuadra kampione në fuqi e Europës, Mançester Siti, është skuadra me vlerën më të lartë mes klubeve të futbollit. Kjo u raportua nga “Il Sole” bazuar në raportin vjetor “The European Elite 2023” nga Football Benchmark, i cili rendit 32 klubet europiane të futbollit me vlerën më të lartë. Anglezët kryesojnë

Jan Somer së shpejti pritet ti bashkohet Interit!

Bajerni i Munihut thuhet se është gati të lejojë portierin Jan Somer të transferohet te Interi, pasi të vendosë zëvendësuesin e tij. “Neroaxurrët”, të cilët ndodhen në turneun e tyre parasezonal në Japoni së bashku me gjigantët e Bundesligës, aktualisht janë pa asnjë portier të ekipit të parë pasi e shitën

“Bombë” nga Gjermania, kampionët e Bajernit synojnë Strakoshën!

Thomas Strakosha mund të bëjë lëvizjen e karrierës, teksa emri i tij lidhet me një transferim të mundshëm te Bajerni i Munihut. Kështu të paktën raporton “Sky Germany”, sipas të cilëve Bajerni i Munihut po shqyrton dy portierë të rinj për të luajtur si një opsion rezervë për Manuel Nojer. Me

Xhaka thyen heshtjen dhe tregon arsyen e largimit nga Arsenali

Granit Xhaka, ka mohuar se është larguar nga Arsenali për shkak se gruaja e tij ishte e palumtur në Angli, gjë kjo që ishte komentuar shumë nëpër media. Mesfushori shqiptar ditë më parë kompletoi kalimin e tij në Bundesligën gjermane te skuadra e  Bajer Leverkusen, duke u larguar nga Londra pas

Bundesligës gjermane gati ti shtohet një kumanovar!

Futbollisti me origjinë nga Kumanova, Ardon Jashari pritet të bëj hapin e madh në karrierë, pasi i njëjti gjatë kësaj vere pritet të largohet nga Lucerni. Mesfushori shqiptar është ndër futbollistët më të vlerësuar në kampionatin zviceran dhe ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë edhe këtë rradhë. Si destinacion i mundëshëm

Firma e biznesmenit shqiptar, Hazrolli, bëhet sponsor i klubit të njohur gjerman

Firma e biznesmenit shqiptar, Burim Hazrolli është bërë sponsor i skuadrës së njohur gjermane, Augsburg. Lajmi është bërë i ditur të hënën përmes një postimi në Facebook nga “Hazrolli Group”. “Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se kemi arritur një marrëveshje për Sponzor Premium me FC Augsburg!,” thuhet në postimin e tyre. “Hazrolli Group”

Bellingham së shpejti do të veshë fanellën e Real Madridit!

Së shpejti pritet të ndodh “bomba” e parë e madhe e merkatos së verës, Jude Bellingham është vetëm një hap larg për të veshur fanellën e Realit të Madridit. Prestigjiozja “Marca”, një media kjo e afërt me klubin madrilen, njofton se marrëveshja me Borusian e Dortmundin dhe me lojtarin anglez është

Dortmundi sërish gabon, humb dy pikë të arta ndaj një skuadre nga pjesa e poshtme e tabelës (VIDEO)

Skuadra e Borusia Dortmundit ka bërë edhe një hap fals në garë për titullin e kampionit, që tashmë ju mungon plotë 11 vite. Të besuarit e trajnerit Edin Terziç sonte barazuan 1:1 kundër skuadrës së Bohumit në ndeshjen e vlefshme të javës së 30-të në Bundesligë. Edhe pas këtij barazimi Borusia e