Turqia me 38 stadiume të rinj, Erdogan në borxhe dhe Euro 2024

Nëse Kina po përqendrohet te futbolli me urdhër të Xi Jinping, në Turqi, të shtyrë nga presidenti Recep Tayyip Erdogan, janë vënë 1 miliard euro në dispozicion të stadiumeve nga shteti.  “Sulltani”, që ka një të kaluar si futbollist gjysmë-profesionist, dhe politika e tij e veprave të mëdha (ura, kanale,

Syarta Reçi, portierja shqiptare që shënon në stilin e Rozherio Seni nga gjuajtjet e lira (VIDEO)

E kishte nisur karrierën si futbolliste, mirëpo më pas kishte vendosur të bëhet portiere. Fjalën e kemi për struganen 17-vjeçare Syarta Reçi, e cila megjithatë nuk mund të harrojë zanatin e vjetër, shënimin e golave, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht dëshira e madhe për golin, ka bërë që kjo talente e rrallë të

Shangai i Tevezit, sjell rregull: 13 mijë euro gjobë për 1 kg mbipeshë!

Për t’i paraprirë mundësisë që lojtarët të abuzojnë me ushqimin, klubi kinez Shangai Shenhua ka marrë masa drastike, që i detyrojnë futbollistët të rujanë formën fizike, duke iu nënshtruar një regjimi udhqimor të përcaktuar nga klubi përgjatë ditëve të pushimit. Skuadra ku angazhohen emra të tillë si Martins, Guarin e Tevez,

“Tajsoni shqiptarë” përballë një 24 vjeçari me 22 dhjetor

Boksieri nga Gostivari, Nuri Seferi zyrtarisht ringut do t’i rikthehet me 22 dhjetor të këtij viti. Lajmin e ka bërë të ditur vet Seferi në profilin e tij në “fejsbuk”, ndërsa detajet më të hollësishme rreth rikthimit të “Tajsonit shqiptarë” i solli portali kosovar, “indeksonline”. Seferi me 22 dhjetori kundërshtar do

Janevski: Nga rastet nuk jetohet, por duhet të shënohet gol

Barazimi 1:1 me FC Shkupin në kuadër të ndeshjes së parë të 1/8 së finales në Kupën e Maqedonisë, nuk e ka lënë të kënaqur trajnerin e Vardarit, Çedomir Janevski, gjë që është edhe e arsyeshme. Ai pas ndeshjes ka komentur lojën e futbollistëve të tij, prej të cilës thotë

Djali i Kristiano Ronaldos gjurmëve të babait të tij, shënon një super gol (VIDEO)

Kristiano Ronaldo ka publikuar një video të re përmes rrjeteve sociale, përmes së cilës ka njohur publikun me talentin e djalit të tij, që me shumë gjasa mund të shkojë hapave të babait të tij. Fjala është për Kristiano Ronaldo Xhunior, i cili ka shënuar një super gol nga gjuuajtja e

Visar Musliu, momenti kur shpëton Vardarin nga disfata përballë FC Shkupit (VIDEO)

Visar Musliu tashmë pa dyshim se është një emër i njohur në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi shqiptarë nga Gostivari aktualisht mbron ngjyrat e skuadrës së Vardarit, te e cila skuadër arriti nga rradhët e Renovës. Ai ishte pjesë e gjeneratës së artë të përfaqësueses U21 të Maqedonisë që morri pjesë

Silva rinovon kontratën edhe për një vit me Mançester Sitin

David Silva ka vazhduar bashkëpunimin me Mançester Sitin. Futbollisti spanjoll ka rinovuar edhe për një vit kontratën që i përfundonte në verën e 2019-ës. Sulmuesi 31-vjeçar, i cili po zhvillon sezonin e tij të tetë në “Etihad”, kur t’i përfundojë kontrata e re do të ketë luajtur plot një dekadë

Kapiteni i FC Strugës, Shaqiri: Fitimi i “Kupës Pavarasia”, motiv plus për kyçje në elitë!

Të themeluar vetëm tre vite më parë dhe arrijnë të fitojnë “Kupa Pavarësia” në pjesëmarrjen e parë të tyre në këtë kompeticion që organizohet për herë të 9-të në histori nga Federata e futbollit të Shqipërisë. Është Struga Trim Lum, klubi me ambicie të mëdha që këtë sezon garojnë në