Visar Musliu: Fizikisht dhe taktikisht duhet të jemi në nivel të lartë

Përfaqësuesja A e Maqedonisë vazhdon përgatitjet për ndeshjet e shtatorit në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian 2024 kundër Italisë (09.09.) dhe Maltës (12.09.). Në prag të takimit me Italinë, ka folur qendërmbrojtësi Visar Musliu, i cili ka ndarë pritshmëritë e tij për ndeshjen ndaj kampionëve të Evropës. “Duam të tregohemi në

Kartoni i kuq në ndeshjen debutuese, ja në sa ndeshje do të mungojë Musliu

Mbrojtësi shqiptarë, Visar Musliu nuk është se bëri një debutim pozitiv me fanellën e Paderborn në Bundesliga II të Gjermanisë. Gostivarasi në ndeshjen e xhiros së parë kundër Grojter Furt duheshe të braktis ndeshjen vetëm pas 8 minutave lojë, pasi u ndëshkua me karton të kuq, edhe atë vetëm pas reagimit

Debutim për tu harruar për Musliun me Paderbornin, ndëshkohet me të kuq vetëm pas 8 minutave lojë

Visar Musliu ka bërë një debutim aspak pozitiv në Bundesliga II me skuadrën e Paderborn, duke u ndëshkuar me të kuq vetëm pas 8 minutave lojë, në ndeshjen kundër Grojter Furt. VIDEO:  https://streamin.one/v/f7f8d426 Musliu fillimisht u ndëshkua vetëm me të verdhë nga ana e arbitrit kryesor Hempel, mirëpo protestat e futbollistëve vendas bënë

Komandant Visari me notën më të madhe edhe ndaj Portugalisë, fitoi të gjitha duelet ndaj Ronaldos!

Visar Musliu pas paraqitjes së shkëlqyeshme ndaj Italisë, ku u vlerësua me notën më të madhe, edhe sonte bëri një super paraqitje ndaj Portugalisë së Kristiano Ronaldos, ndaj të cilit fitoi të gjitha duelet, shkruan “infOSport.mk”. Musliu sonte në Dragao u vlerësua me notën më të madhe, duke konfirmuar edhe njëherë

Visar Musliu, komandanti në mbrojtje zgjidhet futbollisti më i mirë te Maqedonia

Mbrëmje magjike dhe e paharruar për Maqedoninë, skuadër kjo që në Palermo mundi 4 herë kampionët e Botës, Italinë, duke përsëritur kështu suksesin e vitit të kaluar, kur në kuadër të grupeve eliminatore kishte mundur Gjermaninë, gjithashtu 4 herë kampione e Botës, njofton “infOSport.mk”. “Axurrët”, edhe pse e dominuan ndeshjen duke

Visar Musliu: E veçantë për mua që do luaj në futbollin gjerman!

Reprezentuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Visar Musliu është prezantuar sot nga klubi gjerman, Ingolshtadt 04. Musliu me skuadrën nga Bundesliga II ka firmosur kontratë për dy vite e gjysmë, ndërsa menjëherë pas prezantimit me fanellën e kësaj skuadre gjermane, ai ka dhënë edhe intervistën e tij të parë. “Jam shumë

Pas Musliut edhe Uzuni gati të transferohet në Gjermani!

Myrto Uzuni është padyshim ylli i skuadrës së Ferencvaroshit në futbollin hungarez, aty ku luajnë edhe disa futbollistë tjerë shqiptarë, përfshirë këtu edhe gostivarasin, Visar Musliu. Në periudhën e tij të deritanishme në Budapest sulmuesi shqiptar ka arritur të lërë gjurmë me golat dhe asistet e tij. Madje është përzgjedhur edhe më

Visar Musliu nga Hungaria transferohet në Gjermani!

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Visar Musliu karrierën e tij do ta vazhdojë në Gjermani, tek skuadra e Ingolshtad. Kështu thonë burime të Televisionit Shenja, sipas të cilëve ish-futbollisti i Shkëndijës së Tetovës ka nënshkruar kontratë me gjermanët për dy vite e gjysmë. Musliu te skuadra e Ligës së Dytë gjermane