Florent Ramadani shënon golin e parë europian, kapiteni Hasani feston bashkë me të (VIDEO)

Duheshe të nis një ndeshje nga bankina këtë vit në ndeshjet europiane, për të shënuar golin debutues. Fjala është për talentin 21-vjeçar Florent Ramadani, i njohur si “Golden Boy” i Ballistëve, i cili këtë edicion po luan në formë të jashtëzakonshme. Një gjë të tillë paralajmëroi që nga ndeshjet kontrolluese, për

Shkëndija kryen detyrën edhe në Shkup, eliminon Valmieran!

Shkëndija e Tetovës ka kryer me sukses detyrën e shtëpisë, duke mundur 3:1 ekipin e Valmiera nga Letonia në kuadër të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Kujtojmë, Shkëndija kishte regjistruar fitore edhe në ndeshjen e parë në Letoni (2:1), ashtu që me rezultatin e përgjithshëm 5:2

Artim Shaqiri: Kemi nevojë për përkrahjen e “Ballistëve”

Shkëndija të enjten në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të mirëpret ekipin e Valmieras nga Letonia, ku do të kërkojë kualifikimin për në turin e tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Rezultati i takimit të parë 2:1 në favor të “kuqezinjëve” na bënë të besojmë shumë te ky

Formacionet zyrtare, FC Shkupi-Dinamo Zagreb

Duke filluar nga ora 21:00 në arenën “Todor Proeski” do të zbresin dy skuadrat ballkanase, FC Shkupi dhe Dinamo Zagreb, njofton “infOSport.mk”. Shorti deshi që këto dy skuadra të respektuara të takohen që në turin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, teksa në ndeshjen e parë të zhvilluar në

Egnatia prezanton brazilianin Medeiros

Skuadra e Egnatias që edicionin e kaluar udhëhiqej nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani, gjatë ditës së sotme ka prezantuar brazilianin, Fernando Medeiros. Bëhet fjalë për një mesfushorë 26-vjeçar, i cili me skuadrën nga Rrogozhina ka nënshkruar kontratë një vjeçare. Medeiros së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Betim Futebol, ndërsa gjatë karrierës

Bajerni mendon për të ardhmen, zyrtarizon transferimin e 17-vjeçarit Tel

Kampionët e Gjermanisë, Bajern Munih, kanë prezantuar një tjetër afrim gjatë kësaj merkatoje, teksa “bavarezët” këtë herë kanë menduar për të ardhmen, duke nënshkruar me sulmuesin 17-vjeçarë, Mathys Tel. Ai është aktivizuar sezonin e fundit me Stad Ren, i cili mori një vëmendje të madhe nga gjigantët e Europës me Bajern

Rexhbeqaj largohet nga Volfsburgu, por jo edhe Bundesliga!

Elvis Rexhbeqaj i ka dhënë fund qëndrimit të tij te Volfsburgu, por jo edhe aventurës së tij në futbollin gjerman. Futbollisti me origjinë nga Kosova ka vendosur të transferohet te Augsburgu, skuadër kjo që gjithashtu është pjesë e Bundesligës. Për shërbimet e Rexhbeqaj, drejtuesit e Augsburg kanë paguar 1.75 milion euro, mirëpo

FC Shkupi dhe “Shvercerat” sonte për të shkruar historinë

Sonte në mbrëmje FC Shkupi do të zbresë në fushën e lojës për të luajtur ndeshjen e kthimit të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër gjigandëve kroat të Dinamo Zagreb. Skuadra shkupjane mban lart flamurin shqiptarë në kompeticionin më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, pasi është e

20 mijë tifozë në “Todor Proeski”, mediat kroate: Dinamo Zagrebin e pret “ferri” në Shkup sonte

Skuadra e FC Shkupit sonte do të përballet me Dinamo Zagrebin në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup, ndeshje kjo e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, shkruan “infOSport.mk”. Nga tabori i skuadrës shkupjane pohojnë se deri më tani janë shitur diku rreth 20 mijë bileta, por