Shkëndija fiton me Shaqirin si trajner, Renova e pëson fare në fund, Struga TL humbet në Kavadar

Është mbyllur java e 26-të në elitën e futbollit vendor, që dhuroi edhe disa surpriza, njofton “infOSport.mk”. Gjithçka nisi me barazimin e papritur të liderit aktual FC Shkupit ndaj Skopjes në transfertë, ndërsa më shumë se një barazim (1:1) nuk shkoi edhe Akademia Pandevi në transfertën ndaj Borecit në Veles. Ishin këto

Sajti i UEFA-s vlerëson më të mirët e Maqedonisë, shkruan për Bardhin dhe Shaqirin!

Sajti zyrtar i UEFA-s e ka paraqitur Përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut të premten, në kuadër të serisë së prezantimit të përfaqësueseve që do të marrin pjesë në Europianin e këtij viti. Maqedonia e Veriut është kualifikuar për herë të parë në një event të tillë kaq të rëndësishëm europian në

Artim Shaqiri rikthehet në Superligën shqiptare!

Artim Shaqiri do ti rikthehet zanatit të tij të preferuar, atij të trajnerit, teksa “infOSport.mk” mëson se një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë nga Maqedonia, do të marrë drejtimin e Apolonisë së Fierit. Shaqiri ka arritur marrëveshjen me klubin nga Fieri, ashtu që tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i tij në