Artim Shaqiri rikthehet në Superligën shqiptare!

Artim Shaqiri do ti rikthehet zanatit të tij të preferuar, atij të trajnerit, teksa “infOSport.mk” mëson se një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë nga Maqedonia, do të marrë drejtimin e Apolonisë së Fierit.

Shaqiri ka arritur marrëveshjen me klubin nga Fieri, ashtu që tashmë pritet vetëm zyrtarizimi i tij në krye të ekipit nga Superliga shqiptare.

Superliga shqiptare nuk është një kampionat i panjohur për strategun strugan, duke pasur parasysh se i njëjti në sezonin 2014-2015 kishte udhëhequr Kukësin. Shaqiri skuadrën nga Verilindja e Shqipërisë e kishte udhëhequr në 40 ndeshje, duke regjistruar 25 fitore, 8 barazime dhe 7 disfata.

Kujtojmë, përçev Kukësit, Artim Shaqiri në karrierën e tij si trajnerit kishte drejtuar edhe Shkëndijën në futbollin tonë vendor, si dhe skuadrën e Pembroke nga Malta.

Shaqiri do të ketë një detyrë shumë të vështirë këtë herë te Apolonia, skuadër kjo që pas 10 xhirove të para në elitën e futbollit shqiptarë, mban vetëm pozitën e fundit me 5 pikë të tubuara.

Leave a Reply